Dell Inspirion model 3537 - 7106 sterowniki

Instalacja Windows 10 na sprzęcie Dell, problemy z Windows 10, pytania odnośnie systemu Windows 10, Windows 10 Dell
Di
Dionizy
Posty: 3
Rejestracja: 07 wrz 2019, 23:33

Dell Inspirion model 3537 - 7106 sterowniki

Postautor: Dionizy » 23 wrz 2019, 09:16

Po przyjęciu najnowszej aktualizacji Win 10 nie mogłem uruchomić laptopa.

Zrobiłem format. Pobrałem najnowszy obraz Win 10 x64. Po instalacji Win 10 a zaraz potem brakujących sterowników napotkałem problem z zainstalowaniem sterownika od karty graficznej AMD Radeon 8850M.

Na pokładzie mam integre Intel HD 4400, który po aktualizacji sterownika widnieje pod nazwą Intel HD Graphics Family - działa poprawnie.

Niestety AMD ma przydzielone podstawowe sterowniki od Win 10.
Podczas instalacji sterowników ze strony producenta komputer zacina się przy każdej próbie instalacji w normalnym trybie.

Próbowałem w trybie awaryjnym usunąć sterowniki od AMD odpowiednim programem i po restarcie instalować od nowa - dalej ten sam problem.
Instalowałem również ręcznie po przez wskazanie ścieżki do sterowników dedykowanych od producenta. Zainstalowały się. Po restarcie czarny ekran.

Jakieś pomysły?

(próbowałem różnych sterowników starszych i do win 8.1)


Di
Dionizy
Posty: 3
Rejestracja: 07 wrz 2019, 23:33

Re: Dell Inspirion model 3537 - 7106 sterowniki

Postautor: Dionizy » 16 sty 2020, 15:14

czy są tu osoby z tym samym modelem laptopa?
jeżeli tak proszę podajcie mi jakie macie zainstalowane sterowniki do kart graficznych pod win 10


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dell Inspirion model 3537 - 7106 sterowniki

Postautor: piotr_solek » 16 sty 2020, 21:00

Raczej nie :) . Choć teraz patrzę , że jeden użytkownik coś, kiedyś pisał : opinie-o-dell/dell-inspiron-15-3537-opinia-t31925.html

..ale mówimy o roku 2014 (model z 2013). Teraz mamy 2020 i skoro pod "8-emką" były problemy, to i pod "10", można takich się spodziewać. W końcu jest to konkurencja (intel vs amd).

Próbowałeś zainstalować sterowniki przez "Auto-Detect and Install" ze strony AMD.

Oczywiście, wcześniej radzą zainstalować sterowniki od chipsetu i intel hd. W zasadzie jest to niepotrzebne, bo są instalowane automatycznie, co nie znaczy, że najlepsze do tej konfiguracji. Myk w tym, że ciężko (o ile jest to jeszcze możliwe) zainstalować starsze sterowniki do płyty/grafiki, bo system automatycznie dobierze najnowsze, co może kolidować ze sterownikami AMD.

Na forum AMD, znajdziesz więcej takich postów i rozwiązań do sprawdzenia. To oni muszą zapewnić wsparcie dla kolejnych systemów, co nie?


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
Sp
Sphinxxx
Posty: 1
Rejestracja: 03 lut 2021, 08:04

Re: Dell Inspirion model 3537 - 7106 sterowniki

Postautor: Sphinxxx » 03 lut 2021, 08:26

Dzień dobry,

Pozwolę sobie odkopać temat, bo również się z tym borykam. Udało się może znaleźć jakieś rozwiązanie instalacji tych sterowników?


Wróć do „Laptopy Dell i Windows 10”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika