Dell Inspiron 15 3537 - opinia.

Oto źródło wiedzy o laptopach Dell - przyda się każdemu, kto myśli o kupnie sprzętu.
Opowiedzcie - na jakim sprzęcie pracujecie i jak się sprawuje? Podzielcie się opiniami na temat komputerów Dell i pomóżcie Dellmaniakom wybrać właściwy sprzęt.
Ka
Karoolcia
Dellmania SuperUser
Posty: 262
Rejestracja: 03 wrz 2014, 15:20

Dell Inspiron 15 3537 - opinia.

Postautor: Karoolcia » 23 lut 2015, 22:50

Witam wszystkich serdecznie :)
Chciałabym wyrazić opinię na temat laptopa Inspiron 15 3537. Najpierw podam parametry:
Procesor: Intel Core i7 4 gen 4500U, 1,8 - 3GHz
Liczba rdzeni: 2
Pamięć podręczna CACHE: 4MB
Ekran: 15,6" WXGA 1366 x 768 pikseli (16:9)
Typ matrycy: Błyszcząca
Pamięć RAM: 8GB, DDR3, 1600MHz
Dysk twardy: Western Digital 1000GB, SATA 5400 obr/min
Grafika: AMD Radeon HD 8850M (pamięć: 2048MB) + Intel HD Graphics 4400 (pamięć: 2112MB)
Napęd optyczny: Super Multi DVD+/-RW/RAM
Kamera i mikrofon: Wbudowane
Karta dźwiękowa: Zintegrowana, Intel Lynx Point-LP
Karta sieciowa: 10/100 Mbps Ethernet
Karta bezprzewodowa: WiFi 802.11 b/g/n
Bluetooth
Czytnik kart pamięci: 4w1 (SD, MMC, MS/ MS Pro)
Wyjścia/wejścia: 2x USB 2.0 i 2x USB 3.0
Wyjście HDMI
Złącze Combo jack
TouchPad
Obudowa: Plastikowa
System: Windows 8.1 (wcześniej 8)

A teraz moja opinia:
Laptop sprawuje się wyśmienicie. Jest lekki, posiada pod spodem gumowe nóżki dzięki którym laptop nie "ślizga" się po powierzchni i nie wypadnie z ręki. Obudowa czarna, plastikowa, niestety w niektórych miejsach posiada szczeliny do których wpada kurz oraz spokojnie można by było włożyć szpilkę lub igłę, oraz szybko się przetłuszcza i widać kurz (ale wystarczy lekko wilgotna ściereczka, przetrzeć i laptop czyściutki :P). Klawiatura posiada osobne klawisze numeryczne, odstępy pomiędzy klawiszami są duże przez co pisanie jest bardzo wygodne, klawisze funkcyjne ładnie oznaczone (koloru jasno niebieskiego). Jedynym mankamentem tej klawiatury jest to, że strzałki są strasznie ściśnięte (przy NFS'ach i innych grach typowo wyścigowych niestety to wkurza :( ale jak ktoś się szybko do czegoś przyzwyczaja to nie zrobi mu to różnicy po jakimś czasie). Zawiasy również są plastikowe, trzymają mocno ekran dlatego nie ma się czego obawiać - ekran nie będzie się "ruszał" ani otwierał podczas przenoszenia ;) Laptop wydaje się troszkę grubszy kiedy jest położony na stole, ale to wina baterii. Jeśli chodzi o moją ocenę wyglądu i jakości obudowy - 9/10.
Teraz przejdę do konkretów - podzespołów. Laptop posiada dwie karty graficzne: AMD i Intel. Karta Intel jest zintegrowana, dlatego nie daje bardzo dobrej jakości podczas grania, gry się strasznie tną. Na szczęście posiada on drugą kartę, dodatkową - AMD Radeon, która jest idealna i stworzona dla gier. Dzięki niej gry chodzą płynnie, a grafika jest bardzo szczegółowa. Niestety pod obciążeniem karta graficzna wydaje bardzo głośny dźwięk, przez co na początku może wkurzyć, ale po jakimś czasie można się do tego przyzwyczaić i już nie będzie denerwował. Laptop gdy się grzeje nie jest aż tak gorący, być może przez to że obudowa jest z plastiku, nie z aluminiowej. Dzięki szybkiemu procesorowi oraz 8GB RAM laptop się nie zacina, działa szybko i nie można się do niczego doczepić ;) Dysk twardy o pojemności 1TB pomieści bardzo, ale to baaardzo dużo plików, gier, zdjęć itp. (oczywiście do momentu aż nie wyskoczy komunikat, że jest mało miejsca na dysku twardym :D). Głośniki może nie są idealne, ale mają ładne brzmienie i są głośne. Wbudowany mikrofon jest bardzo dobry, zaś słaba jest kamerka (tylko 0,3 megapiksela), ale za to posiada diodę która informuje, że jest włączona (i fajnie oświetla pokój w nocy :D). Moja ocena - 9/10
Czas na system - Windows 8.1. Na początku miałam Windowsa 8, na którego strasznie narzekałam (ciężko było znaleźć jakiekolwiek programy, brak Menu Start, wkurzające kafelki). Kiedy zaktualizował mi się system już było lepiej, w końcu normalnie można było znaleźć programy, do kafelek się w końcu przyzwyczaiłam, pojawiła się opcja uruchamiania do pulpitu system (no chyba że był w W8, ale nigdzie nie mogłam znaleźć). Moim zdaniem to Windows 8.1 powinien być od początku zainstalowany na dysku, nie 8, ponieważ wielu użytkowników ma problem z aktualizacją z Windowsa 8 na 8.1. Na dodatek gry, które są nowszej produkcji (np. Skyrim), poprawnie nie działają. Moja ocena: 8/10.
Sterowniki. Tutaj miałam z nimi kilka problemów, przede wszystkim z kartami graficznymi. Walka, która trwała pół roku w końcu się zakończyła powodzeniem. Niestety, musiałam się wiele natrudzić by znaleźć odpowiedzi, próbowałam również własnymi siłami naprawiać (pobierałam sterowniki ze strony Dell które poprawy w tej sprawie nie dawały). Dopiero starsze sterowniki naprawiły problem, a myślałam wtedy, że będę skazana na serwis :P
Podsumowanie - dla mnie laptop jest idealny do gier, oglądania filmów, pisania oraz korzystania z Internetu. Jestem bardzo wymagająca jeśli chodzi o gry i szukałam laptopa z wydajną kartą graficzną, procesorem oraz żeby posiadał dużo pamięci RAM. Laptop był w korzystnej cenie, lecz z plastikową obudową, niemniej jednak kupiłam go bo mnie zainteresował. I gdybym miała go ponownie kupić - nie zawahałabym się ;)
Plusy:
- wydajna karta graficzna AMD Radeon,
- 2 rdzeniowy procesor nowszej generacji, dzięki któremu laptop śmiga bez zarzutu,
- 8GB RAMu robi wrażenie ;)
- lekki,
- ładny wygląd,
- posiada nóżki gumowe które lepiej trzymają się powierzchni,
- nie czuć gorąca kiedy przegrzewa się karta graficzna,
- wygodna klawiatura,
- dobrze brzmiące głośniki,
- cichy (tylko podczas normalnej pracy).
Minusy:
- głośny podczas grania,
- szczeliny w obudowie, przez które kurz i inne drobiny dostają się do środka,
- widać na nim kurz,
- słaba kamerka internetowa,
- Windows 8 zamiast Windowsa 8.1 (u niektórych użytkowników występuje problem z aktualizacją),
- problemy z niektórymi sterownikami (na szczęście da się je spokojnie rozwiązać).
Zastanawiałam się czy z systemem dać do plusów (szybko się włącza, sam wyszukuje sterowniki i instaluje, jest łatwy w obsłudze), ale jednak dałam do minusów ze względu na problemem z aktualizacją do nowszego systemu.
Gdyby ktoś miał pytanie odnośnie tego laptopa to proszę pisać pod tym postem, z chęcią odpowiem ;)
Pozdrawiam!


Dell Inspiron 15 3537, 15", Intel Core i7-4500U CPU 1,8 - 3GHz, Windows 8.1 64bit, 8GB RAM, pojemność dysku 1TB, grafika AMD Radeon HD 8850M + Intel HD Graphics 4400.
pe
pegazus
Posty: 1
Rejestracja: 15 lip 2015, 20:42

Re: Dell Inspiron 15 3537 - opinia.

Postautor: pegazus » 25 lip 2015, 16:16

Dzięki, szukałem jakiejś recenzji napisanej przez normalnego użytkownika a nie przez redakcję. Z takimi minusami da się żyć :-)


Psycholog
ul. Kazimierza Wielkiego 67, lokal 126
50 - 077 Wrocław
tel: +48 519 115 142
en
envus
Posty: 1
Rejestracja: 22 lut 2016, 20:51

Re: Dell Inspiron 15 3537 - opinia.

Postautor: envus » 22 lut 2016, 21:27

Witam. Również chciałbym się podzielić opinią na temat tego laptopa. Otóż używam go już 1,5 roku. Na początku wydawało się że wszystko będzie jak najbardziej cacy. Jednak już po krótkotrwałym używaniu napotkałem kilka bardzo irytujących sytuacji. Mianowice gdy zamykałem ekran laptopa lub sam się wyłączał po pewnym czasie, w żaden sposób nie dało się potem ekranu włączyć. Jedynym sposobem było wyłączenie i włączenie go ponownie. Czytałem na internecie o różnych podobnych problemach, przeinstalowywałem sterowniki itd, ale nie pomagało. Postanowiłem więc napisać do tak zwanego "Serwisu Della" o pomoc. Zostałem potraktowany niczym jakiś żółtodziób, pomoc techniczna pisała mi o przeinstalowaniu sterowników, o prostych zmianach w opcjach, jakby takich rzeczy nie robiło się na początku. Po czasie ten problem na szczęście sam się rozwiązał i wszystko zaczęło działać, jednak same porady były beznadziejne i do niczego się nie przydały. Potem wszystko działało w miarę dobrze, z czego sam byłem zaskoczony. Oczywiście w miarę. Co jakiś czas potrafiło mi rozłączyć internet tak po prostu, musiałem wtedy wyłączać i włączać wi-fi a czasem restartować laptopa by ponownie wszystko zaczęło działać.
To, co przelało czarę goryczy był kolejny fakt związany z internetem w laptopie. Lubię grać ze znajomymi w różne gry internetowe typu CS:GO czy Left 4 Dead, więc grywam w nie dość często. Wszystko działało płynnie i fajnie, lecz nagle, pewnego dnia, tak nie wiadomo skąd, bez żadnego ostrzeżenia, gry przez internet zaczęły mi się ciąć. I nie było to spowodowane lagami (zawsze było ~40-60 pingu). Próbowałem bawić się w ustawienia grafiki, aktualizować sterowniki, nawet instalować te starsze. Nie pomagało. Próbowałem różnych sposobów i po pewnym czasie zacząłem dochodzić do wniosku że to właśnie przez kartę sieciową. Próbowałem więc podpiąć się nawet przez kabel, jednak karta nie wykrywała kilku adresów, których nie dało się ustawić mimo korzystania z porad ze strony internetowej dla osoby, która miała taki sam błąd. Prawdopodobnie jednak ta osoba nie miała laptopa firmy Dell.
Kiedy postanowiłem w końcu odinstalować sterowniki karty sieciowej i zainstalować najnowsze raz jeszcze, wszystko, brzydko mówiąc, trafił szlag. Instalek z oficjalnych stron Della nie dało się zainstalować, ciągle wyskakiwały różne błędy. By wszystko wróciło do normy trzeba było przywrócić ustawienia fabryczne. Przykro mi że w laptopach firmy Dell jest to jedyny sposób na zrobienie czegokolwiek. Pragnę dodać, że kolega na laptopie firmy Lenovo zrobił wszystko bez problemu, ponieważ też kiedyś miał problemy ze sterownikami karty sieciowej.
Jednak po przywróceniu ustawień fabrycznych, problem z dziwnymi ścinami w grach przez internet się nie poprawił. Nawet jest jeszcze gorzej.
Więc podsumowując, jeśli kiedykolwiek ktoś będzie chciał kupić tego laptopa (lub jakiegoś innego z firmy Dell) to stanowczo odradzam. Lepiej wydać nawet i 500zł więcej i kupić coś porządnego, ponieważ czasami wydanie 500zł więcej jest lepszą opcją niż tracenie wiele cennych godzin i nerwów na różne sposoby rozwiązania występujących problemów. Osobiście polecam Lenovo lub Toshibe.
Kolejnym minusem jest tak zwany "Serwis Dell". Powodzenia w naprawie problemu przez internet, kiedy większość problemów wymaga spojrzenia na laptopa "z bliska".
Innym minusem jest wspaniały pomysł umieszczenia JEDNEGO gniazda na słuchawki i mikrofon razem. Przy czym rozdziałka na mikrofon i słuchawki nie chciała próbować nawet działać. Powodzenia z szukaniem słuchawek z mikrofonem na jedno wejście specjalnie po to by cieszyć się z nimi w tym laptopie.
Jednymi plusami tego laptopa to chyba tylko i wyłącznie bardzo żywotna bateria i dość niska cena jak na takie bebechy jakie ma. Jednak mimo to znajduje się w tym minus - karta graficzna AMD Radeon przy niektórych programach i grach po prostu nie współpracuje. Również polecam laptop z kartą Nvidia.
Ostatecznie, po prostu odradzam dalekim łukiem omijać jakiekolwiek laptopy z Della. Skoro jeden wygląda tak wygląda, to nie spodziewam się, że reszta będzie lepsza. A mi pozostaje zbierać powoli pieniążki na coś innego i żyć z tym ciężkim brzemieniem użytkowania laptopa Dell Inspiron 3537.


Wróć do „Opinie o laptopach Dell - forum dyskusyjne”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot], Promotionlaw