Dell Inspiron 5767 - tzw. stuttering

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
Ba
Bartzetto
Posty: 1
Rejestracja: 30 sie 2017, 14:55

Dell Inspiron 5767 - tzw. stuttering

Postautor: Bartzetto » 30 sie 2017, 15:09

Witam,

Od około 2 tygodni zauważyłem dość upierdliwy problem z moim laptopem - mikro zacięcia podczas normalnej pracy. Problem może i mało zauważalny, ale potwornie wkurzający i uniemożliwiający pracę/oglądanie filmów i słuchanie muzyki.
Polega on na tym ze co około 1-2s występują zacięcia trwające poniżej sekundy, podczas których przerywane są aktualnie wykonywane czynności (np. podczas przeciągania plików kursor je 'upuszcza', podczas zaznaczania kursor zachowuje się jakbym kliknął na plikach 2 razy - otwiera je (wszystkie zaznaczone naraz), następują przerwy w dźwięku i obrazie podczas oglądania filmów. Przeszukałem internet w poszukiwaniu rozwiązań (aktualizacja sterowników, diagnostyka systemu, hardware'u itp.)
Sterowniki które aktualnie posiadam są zaktualizowane, a diagnostyka nie wykazuje żadnych błędów na dysku, w pamięci operacyjnej ani niczym innym. Aktualnie podjąłem ostatnia próbę - reinstalacja systemu, ale już widzę, ze podczas instalacji kręcące się kropki ładowania się przycinają.

Specyfikacja mojego laptopa to:
Win 10
i7 7gen 2,4gHz
Radeon 4gb
(Nie jestem w stanie podać dokładnie numeracji, ponieważ mój system właśnie się reinstaluje)
8gb RAM ddr4

Czy ktoś spotkał się z czymś takim?

Pozdrawiam,
Bartzetto


ve
verbel
Posty: 1
Rejestracja: 07 lis 2017, 18:16

Re: Dell Inspiron 5767 - tzw. stuttering

Postautor: verbel » 07 lis 2017, 18:23

Cześć!
Odkopuje ale jak możesz daj znać czy u Ciebie problem zniknął.

Mój problem:
niestety ja również spotkałem się ale z czymś podobnym - micro przycięcia pojawiają się u mnie dopiero gdy coś uruchomię po raz pierwszy. Dla przykładu będę klikał w znaczek bluetooth i go włączał i wyłączał to komputer łapie przycięcia, wcisnę skrót uruchamiania przeglądarki pojawia się micro przycięcie itd. Reinstalacja systemu nie pomogła. Odkryłem, że winne są najprawdopodobniej sterowniki intel hd graphics 630 - jak je odinstalujesz to windows zainstaluje swoje wtedy zobacz czy problem nadal występuje. U mnie pomogło ale windows po jakimś czasie ponownie sam instaluje hd graphics 630 i problem powraca. Ktoś wie skąd pobrać starsze wersje sterownika do intel hd graphics 630, wydaje mi się, że to może pomóc.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dell Inspiron 5767 - tzw. stuttering

Postautor: piotr_solek » 08 lis 2017, 16:28

Generalnie jest to problem samego systemu Windows. Użytkownicy wyląpują ten problem na różnych etapach użytkowania. Mi pomogło wyłączenie "defender'a" i aktualizacji. To znaczy aktualizuje ale wtedy kiedy chce. Być może ,w międzyczasie ,wprowadzono poprawki .Dobrze mieć to na uwadze. Sterowniki są dostępne na stronie producenta. Starsze wersje sterowników też powinny tam być. Jeśli są to pod opisem jest podana dostępna wersja .


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
Ma
Max
Dellmania User
Posty: 64
Rejestracja: 22 sty 2014, 15:32

Re: Dell Inspiron 5767 - tzw. stuttering

Postautor: Max » 11 lis 2017, 04:42

Pamiętajcie Panowie DellManiacy, ze Tryb Dual Channel 2x4GB daje zwiększenie przepustowości z 64bit na 128bit a to juz daje przyspieszenia. A jeszcze jedno, bo bym zapomniał 4 banki (kosci RAM np. 4x2GB, 4x8GB sa obsługiwane "załączane" tylko z odpowiednimi modelami procesora.

Pozdrawiam. Adam


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]