Pomóżcie - problem z wifi d520

Problemy związane z: Laptop Dell Latitude
ew
ewelina36
Posty: 3
Rejestracja: 12 maja 2016, 13:56

Pomóżcie - problem z wifi d520

Postautor: ewelina36 » 12 maja 2016, 14:05

Otóż jakiś czas temu kupiłam lapka, używany. Stan techniczny, idealny. Zrobiłam formata, wgrałam win XP, wszystkie przypisane stery pod mojego d520 (ten mój ma wifi wraz z bluetoothem). I po resecie kompa okazało się, że owszem wifi się załącza, lan niby też jest...ale sęk w tym, że to tylko jest NIBY. Bo żadna strona nie działa ani po kablu ani przez wifi. Nawet już zaktualizowałam BIOS. I nadal nic. Wszystko niby jest załączone, ale net nie działa. Może ktoś mi podsunie jakiś pomysł gdzie robię błąd lub o czym nie wiem nt. tego lapka. Od 2 tyg. nie daje mi ten laptop spokoju. Będę wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Pomóżcie - problem z wifi d520

Postautor: piotr_solek » 13 maja 2016, 13:51

Może jest źle podłączony do routera /modemu. Inne (o ile są) urządzenia działają (internet)?


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
ew
ewelina36
Posty: 3
Rejestracja: 12 maja 2016, 13:56

Re: Pomóżcie - problem z wifi d520

Postautor: ewelina36 » 13 maja 2016, 15:24

sęk w tym, że jak włącze linuxa, wsio śmiga. podejrzewam ustawione hasło admina w biosie na neta... tyle tylko, jak z kolei sobie z tym poradzić? wyjęcie bateryjki biosa raczej wszystkiego nie załatwi bo nie ma czegoś takiego jak reset biosu....


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Pomóżcie - problem z wifi d520

Postautor: piotr_solek » 14 maja 2016, 22:51

Eee "hasło w biosie na net" :-) to tak nie działa.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
ew
ewelina36
Posty: 3
Rejestracja: 12 maja 2016, 13:56

Re: Pomóżcie - problem z wifi d520

Postautor: ewelina36 » 18 maja 2016, 21:01

dobra to z innej bajki... czy istnieje możliwość odczytania hasła założonego na biosie w opcji wireless przy pomocy linuxa? czy jest w ogóle coś takiego?


Wróć do „Laptopy Dell Latitude”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]