Dell Vostro 5515 ucinanie prędkości sieci

Problemy związane z: Laptop Dell Vostro
mi
mikel3
Posty: 1
Rejestracja: 13 paź 2023, 16:59

Dell Vostro 5515 ucinanie prędkości sieci

Postautor: mikel3 » 14 paź 2023, 06:18

Witajcie,
przychodzę z takim oto problemem:
po aktualizacji sterownika karty sieciowej zaczęło mi obcinać transfer sieciowy po kablu.

Przez ostatnie kilka miesięcy miałem problemy z randomowymi resetami (blue screeny), które były związane ze sterownikami AMD (chipset, karta sieciowa, amdacpbus.sys, Audio CoProccessor). Jak na razie chyba to ustabilizowałem.
2 dni temu zaktualizowałem sterownik karty sieciowej ze strony dell.com/support - oznaczony był jako krytyczny do zainstalowania. W Menedżerze Urządzeń chyba jest nim: Realtek PCIe GbE Family Controller.
Przed aktualizacją sterownika karty sieciowej miałem download na poziomie ok. 650 Mbps. Teraz jest ok. 400 Mbps. Na dwóch laptopach (na owym Dell Vostro oraz Huawei Matebook) wykonałem testy prędkości wykorzystując 2 popularne strony. Lapki uruchamiałem w trybie awaryjnym z obsługą sieci.
Usuwałem kartę z Menedżera Urządzeń i restart - lipa. Przywracałem sterownik do kilku poprzednich wersji (a jest ich kilka do wyboru) - bez oczekiwanego efektu.
Czy macie jakiś pomysł na przywrócenie porządku ze sterownikami?
Jaki sterownik/-ki zainstalować by było stabilnie z systemem i wróciła "pełna" prędkość sieci po kablu?
Proszę Was o pomoc.

Dzięki za przeczytanie posta i pozdrawiam!
Mikel

ps. Dell Vostro 5515, AMD Ryzen 5 5500U, 16 GB RAM, Windows 11 Pro 22H2


Wróć do „Laptopy Dell Vostro”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]