Problem z oprogramowaniem kamery XPS L702X

Problemy związane z: Laptop Dell XPS
Ma
MarneusCalgar
Posty: 5
Rejestracja: 01 kwie 2012, 22:17

Problem z oprogramowaniem kamery XPS L702X

Postautor: MarneusCalgar » 01 kwie 2012, 22:51

Witam wszystkich, i jako ze jet to mój pierwszy post wiec, wysoka piątka dla wszystkich.
Zwracam się o pomoc w związku z moja kamerką w Dell XPS L702x z i7 2670QM, GF GT 555M. Otóż, lapka kupiłem w połowie listopada bez systemu -co się dalej wiążę bez płyty ze sterownikami (seria n). System był stawiany na naprędce, bo potrzebowałem go szybko do firmy. Wcześniej nie przejmowałem się tym faktem bo i tak miał być sformatowany gdzieś po miesiącu-ale jak wiadomo w życiu rożnie bywa, wiec dopiero wczoraj zrobiłem mu format- i niestety po zainstalowaniu sterowników do owej nieszczęsnej kamery, nie mam żadnego oprogramowania do jej odpalenia. Sprawdzałem na skajpaju i kamera działa- z reszta b. dobrze.
Nie wiem co mam robić bo w menadżerze urządzeń kamera jest zainstalowana, wiec to nie jest wina sterowników tylko pewnie braku jakiegoś głupkowatego oprogramowania.
Proszę o pomoc, bo mimo że kamery za bardzo nie potrzebuje, to jeśli za nią zapłaciłem to byłoby milo aby działała.
Sterowniki były brane ze strony Della.
Proszę o w miarę szybka odpowiedz :D


e-
e-help24eu
Dellmania User
Posty: 118
Rejestracja: 29 mar 2012, 18:52

Re: Problem z oprogramowaniem kamery XPS L702X

Postautor: e-help24eu » 02 kwie 2012, 18:22

Skype dziala ? Wiec do czego chcesz glupkowate oprogramowanie ? Do robienia zdjęc w wąsach ? Kupiłeś bez OS wiec nie masz dostępu do webcam central - ktos z takim samym XPS'em i wersja OEM moze ci dac z plyty.


Ma
MarneusCalgar
Posty: 5
Rejestracja: 01 kwie 2012, 22:17

Re: Problem z oprogramowaniem kamery XPS L702X

Postautor: MarneusCalgar » 02 kwie 2012, 19:39

Na tym polega ból, że mój kumpel ma takiego samego XPS'a i od niego pożyczyłem płytkę ze sterownikami resztę brałem z neta. A zdjęć z wąsami nie potrzebuje robić, gdyż noszę brodę więc oszczędź sobie takich komentarzy, bo jak mówiłem wydałem kupę kasy, nie po to by nie mieć dostępu do jednej z części.


sp
spoko
Posty: 34
Rejestracja: 06 sty 2012, 13:46

Re: Problem z oprogramowaniem kamery XPS L702X

Postautor: spoko » 02 kwie 2012, 19:55

Ja mam l502x tez bez systemu i kamerka u mnie działa. Ściągnąlem ze strony della program Dell Webcam Central. Przecież masz dostęp do oficjalnej strony - rejestrujesz się i wpisujesz w pasku wyszukiwania ,,Deel webcam central xps" lub coś w tym rodzaju i ściągasz sobie. Instalujesz i masz. Oczywiście wynikach pojawi się ich wiele - musisz poszperać. Ja też się męczyłem i znalazłem.


XPS L502X
Ma
MarneusCalgar
Posty: 5
Rejestracja: 01 kwie 2012, 22:17

Re: Problem z oprogramowaniem kamery XPS L702X

Postautor: MarneusCalgar » 02 kwie 2012, 19:59

Dzięki, zaraz coś wyszperam.


sp
spoko
Posty: 34
Rejestracja: 06 sty 2012, 13:46

Re: Problem z oprogramowaniem kamery XPS L702X

Postautor: spoko » 02 kwie 2012, 20:15

Właściwie najlepszym sposobem jest Chomik - wpisałem ,,dell webcam" i pojawiło się wiele wyników. Polecam.


XPS L502X
Ma
MarneusCalgar
Posty: 5
Rejestracja: 01 kwie 2012, 22:17

Re: Problem z oprogramowaniem kamery XPS L702X

Postautor: MarneusCalgar » 02 kwie 2012, 20:28

Prawdę mówiąc już teraz zgłupiałem, bo mam ten program Dell webcam central i po jego uruchomieniu wyskakuje mi komunikat, ze nie wykryto żadnej kamery -próbowałem odistalować i ponownie wgrać sterownik jednak bez żadnego skutku. :(


sp
spoko
Posty: 34
Rejestracja: 06 sty 2012, 13:46

Re: Problem z oprogramowaniem kamery XPS L702X

Postautor: spoko » 02 kwie 2012, 20:59

U mnie sterownik pobieram w dziale Pomoc techniczna Sterowniki i pliki do pobrania
wejście -Quanta-Driver R277344.exe. Pisze, że ten sterownik jest kompatybilny z twoim laptopem. Musisz go mieć u siebie.


XPS L502X
Ma
MarneusCalgar
Posty: 5
Rejestracja: 01 kwie 2012, 22:17

Re: Problem z oprogramowaniem kamery XPS L702X

Postautor: MarneusCalgar » 02 kwie 2012, 21:51

Oczywiście że mam, pomimo tego taki jest rezultat. własnie zainstalowałem nowe ,,dell support center" zobacze czy on mi pomoże.


sp
spoko
Posty: 34
Rejestracja: 06 sty 2012, 13:46

Re: Problem z oprogramowaniem kamery XPS L702X

Postautor: spoko » 02 kwie 2012, 22:07

Ja popełniałem błąd podczas instalacji, ponieważ sterownik rozpakowuje się na dysk C do katalogu dell - drivers. Dopiero tamten rozpakowany plik się klika i instaluje. Dziwnie to sobie wymyślili.


XPS L502X
e-
e-help24eu
Dellmania User
Posty: 118
Rejestracja: 29 mar 2012, 18:52

Re: Problem z oprogramowaniem kamery XPS L702X

Postautor: e-help24eu » 04 kwie 2012, 18:35

.
Ostatnio zmieniony 29 paź 2012, 09:05 przez e-help24eu, łącznie zmieniany 1 raz.


sp
spoko
Posty: 34
Rejestracja: 06 sty 2012, 13:46

Re: Problem z oprogramowaniem kamery XPS L702X

Postautor: spoko » 04 kwie 2012, 20:17

Bez webcam nie uruchomisz kamery. Nie każdy używa skype. Producent umożliwia pobranie aplikacji z oficjalnej strony. Podobnie można sądzić, że jak nie kupuje komputera z systemem to nie mam dostępu do sterownikow.


XPS L502X
e-
e-help24eu
Dellmania User
Posty: 118
Rejestracja: 29 mar 2012, 18:52

Re: Problem z oprogramowaniem kamery XPS L702X

Postautor: e-help24eu » 05 kwie 2012, 19:19

.
Ostatnio zmieniony 29 paź 2012, 09:05 przez e-help24eu, łącznie zmieniany 1 raz.


sp
spoko
Posty: 34
Rejestracja: 06 sty 2012, 13:46

Re: Problem z oprogramowaniem kamery XPS L702X

Postautor: spoko » 05 kwie 2012, 21:50

Nie kupowałem komputera z systemem, ponieważ mam legalny system bez wodotrysków typu trialowy antywirus, MS Office lub inne i nie będę drugi raz płacił. Po to jest wersja boxowa systemu za który zapłacilem. Tak robi wiele ludzi a producent oferuje wersję ,,N" laptopa. Instaluje sterowniki ze strony Dell lub producenta sprzętu. Jak mam sprawdzić czy sprzęt dobrze działa, czy kamera się włacza itp. Muszę mieć jakiś program. W innych kompach można włączyć klawiszem a tutaj producent oferuje program Dell Webcam. Skoro mogę go pobrać ze strony producenta (producent umożliwia mi to) to robię to nielegalnie? Program DELL do komputera DELL?

Faktycznie sprawdziłem, że licencja nie pozwala na instalację na dowolnym kompie - trzeba zapłacić przy zakupie kompa. Kupując komputer nie wiedziałem o tym, zreszta i tak bym pominął system. Trochę to dziwne. Np aplikacja do wifi Intel PROSet Wireless jest wśród sterowników do pobrania, a do kamery nic nie dali. To tak jakbym kupił nagrywarkę bez programu do nagrywania. e-help24eu masz rację - co radzisz koledze z tą kamerą ? Ja pobrałem darmowe oprogramowanie do obsługi kamery internetowej Active WebCam Video i działa. W sieci jest sporo aplikacji do kamery - darmowych.


XPS L502X
e-
e-help24eu
Dellmania User
Posty: 118
Rejestracja: 29 mar 2012, 18:52

Re: Problem z oprogramowaniem kamery XPS L702X

Postautor: e-help24eu » 06 kwie 2012, 19:08

.
Ostatnio zmieniony 29 paź 2012, 09:05 przez e-help24eu, łącznie zmieniany 1 raz.


sp
spoko
Posty: 34
Rejestracja: 06 sty 2012, 13:46

Re: Problem z oprogramowaniem kamery XPS L702X

Postautor: spoko » 07 kwie 2012, 09:21

Mówisz poważnie ? Możesz kupić ładnie zapakowane pudełeczko z nagrywarką i Roxio, ale mozesz rowniez kupic nagrywarke zapakowaną w folie bez programu - a program sciagasz freewerowy z internetu

Staram się kupować sprzęt z oprogramowaniem. Wolę dołożyć parę groszy niż później męczyć się z szukaniem oprogramowania alternatywnego, które nie zawsze obsługuje wszystkie funkcje. WebCam Central pobrałem ze strony della wpisując chyba na forum ,,obsługa kamery Quanta Computer" lub coś w tym stylu. Na pewno było to od Della. Po instalacji i włączeniu kamery już go nie używałem :D ponieważ nie korzystam z kamerki. Program tego typu stanowi tzw crapware dlatego też między innymi zrezygnowałem z systemu do tego komputera http://www.trochetechniki.pl/Crapware-- ... ,1659.html
Nawet sterowniki do sprzętu na stronie dell są przestarzałe i lepiej ściągać ze strony producentów. Np do grafiki umieszczono starsze niż na stronie Nvidia.


XPS L502X
e-
e-help24eu
Dellmania User
Posty: 118
Rejestracja: 29 mar 2012, 18:52

Re: Problem z oprogramowaniem kamery XPS L702X

Postautor: e-help24eu » 07 kwie 2012, 18:25

Czyli podsumowując - nie masz żadnego linka udowadniającego twoją teorię jakoby WebCam Central byłby do ściągnięcia za darmo, co potwierdza moje słowa bo właśnie patrzę na https://smartsource.dell.com/ skąd można ten program pobrać.

Do autora wątku : WebCam Central należy do pakietu z systemem preinstalowanym. Kupując komputer z FreeDOS'em nie masz możliwości zalogowania się na https://smartsource.dell.com/ ponieważ zwyczajnie nie masz do niego prawa. Program WebCam Central służy do wodotrysków typu dodawanie wąsów, brody czy kapeluszy oraz robieniu zdjęć czy przesuwaniu suwaków z jasnością/kontrastem. Każdy program który "wykryje" sterownik twojej kamery będzie jej używał.

EOT


sp
spoko
Posty: 34
Rejestracja: 06 sty 2012, 13:46

Re: Problem z oprogramowaniem kamery XPS L702X

Postautor: spoko » 07 kwie 2012, 23:55

Można pobrać oprogramowanie z oficjalnej strony firmy Dell. Oczywiście trzeba się zalogować, następnie przejść na zakładkę obsługa techniczna ( http://support.euro.dell.com/support/in ... dhs&~ck=mn ) i tam jest temat Najnowocześniejsze rozwiązania i topic ,,kamera internetowa nie działa". Po wejściu mamy temat ,,Korzystanie z kamery internetowej i oprogramowania Dell Webcam oraz rozwiązywanie problemów" ( http://support.euro.dell.com/support/to ... egacy=true ) Jest tam taki zapis ,,Jeżeli nie masz dysku CD z oprogramowaniem Dell Webcam, możesz pobrać program korzystając z łącza Dell Webcam Central. Ta wersja oprogramowania jest obsługiwana na komputerach wyszczególnionych w (Tabeli 1) z systemami operacyjnymi wymienionymi w (Tabeli 2), ale może działać także na innych komputerach." Przekierowanie na http://www.dell.com/support/drivers/pl/ ... Id=R230103 i można pobrać plik bez problemu.
Linki mogą działać po zalogowaniu. Pobrany plik waży 148MB, rozpakowuje się na dysku C w folderze Dell - drivers- N2X8D skad instaluje się setupem.
Powodzenia. Dell zaleca Internet explorer chociaż ja używam firefoxa.


XPS L502X

Wróć do „Laptopy Dell XPS”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]