E6420 nie przyciemnia, ani nie rozjaśnia ekranu

Problemy związane z: Laptop Dell Latitude
pa
pawelec
Posty: 1
Rejestracja: 24 lut 2012, 13:52

E6420 nie przyciemnia, ani nie rozjaśnia ekranu

Postautor: pawelec » 24 lut 2012, 14:04

Witam

Mam laptopa Dell Latitude e6420.
Niestety mam poblem z działaniem przycisków rozjaśnij lub przyciemnij ekran:
nacisnięcie klawisza fn + (strzalka w góre, lub w dół) powoduje wyświetlenie sie jedynie informacji ekranowej, ale ekran zostaje na tym samym poziomie podświetlenia.

Problem pojawił sie niedawno. Niestety niewiem co moze blokować program DELL System and Devices Manager.
Program juz odinstalowalem raz i zainstalowalem ponownie. Sprawdzałem również funkcje win+x - do uruchomienia aplikacji zarządzającej.


du
duszek
Dellmania User
Posty: 160
Rejestracja: 02 lut 2011, 14:11

Re: E6420 nie przyciemnia, ani nie rozjaśnia ekranu

Postautor: duszek » 25 lut 2012, 21:23

Wina nie leży po stronie oprogramowania, ponieważ do przyciemniania i rozjaśniania ekranu wcale nie trzeba oprogramowania, ono daje tylko informację na pulpicie o aktualnej regulacji jasnością. Poszukaj w biosie, może coś z opcją Keys behavior, spróbuj na innym systemie operacyjnym (np live CD).


ra
radekice
Posty: 1
Rejestracja: 29 maja 2013, 12:24

Re: E6420 nie przyciemnia, ani nie rozjaśnia ekranu

Postautor: radekice » 29 maja 2013, 12:35

Witam

Dołączam się do tematu. Mam dokładnie identyczny problem w Windowsie nie mogę rozjaśnić ani ściemnić ekranu klawiszami FN+strzałka w górę, w dół, w momencie chęci zmiany jasności pokazuje się tylko w prawym dolnym rogu okienko świadczące o poziomie podświetlenia ale pasek w nim jest pusty. Dodam iż jak wejdę do biosu to wszystko działa poprawnie. W biosie w zakładce ekranu mogę tylko ustawić na sztywno z jakim poziomem ma świecić ekran gdy jest podłączony do zasilania i jak pracuję na bateri wówczas podświetlenie działa tak jak ustawiłem w biosie. Przeinstalowałem system i niestety nadal nie ma żadnej poprawy. Może ktoś się spotkał z takim problemem bardzo proszę o pomoc


Wróć do „Laptopy Dell Latitude”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]