Pytanie o kraj produkcji?

Jak i gdzie najlepiej kupić laptopa? Napiszcie - czy korzystaliście z usług sprawdzonego dostawcy? Czy kupowaliście przez stronę internetową lub portal aukcyjny?
Polećcie dobrych sprzedawców i ostrzeżcie przed niesolidnymi.
Awatar użytkownika
Johny_73
Posty: 10
Rejestracja: 12 wrz 2010, 20:50

Pytanie o kraj produkcji?

Postautor: Johny_73 » 20 wrz 2010, 22:08

Witam.
Mam takie oto pytanko, czy wszystkie Vostro 3700 są składane w Chinach?
Czy kraj produkcji determinuje w jakiś sposób jakość produktu?
Oczywiście wiem, że Dell firmuje wszystkie modele i jakość powinna być przynajmniej teoretycznie jednakowa, wiem też że gwarancja 36 miesięcy NBD załatwia ewentualne problemy, ale...? No właśnie, czy może jest podobnie jak w pewnym modelu CB Radia, że ten sam model zrobiony w Chinach i na Filipinach dzieli kolosalna różnica w jakości?
Czy ewentualnie przygotować się psychicznie na więcej ewentualnych usterek? :(
Mam Vostro 3700 - made in China :?
A jak to wygląda u Was szanowni forumowicze?
Pozdrawiam serdecznie :D


Johny_73
Dell Latitude D610 & Dell Vostro 3700 i5-520M GT330M
Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Pytanie o kraj produkcji?

Postautor: DELLMania » 23 wrz 2010, 16:37

Mamy doświadczenia takie że np Precisiony (czyli najwyższa półka) produkowane w Irlandii były 2 x bardziej awaryjne niż te produkowane w Polsce. Prawdę mówiąc sprzęt z Polski ma wg nas najniższą awaryjność. Fabryka nowa to się każdy stara. Nie wiem czy to będzie zachowane ale rok temu jeszcze tak było. 90% sprzętu awaryjnego było z Irlandii. Teraz nie ma Irlandii za to są chiny.. zobaczymy. Nie zawsze co chińskie to złe. Zabawki na Amerykę produkują Chińczycy i są dużo lepszej jakości niż te same, z tej samej fabryki produkowane na np Polskę. Niestety. Jak jest z Dellem to się sam przekonasz. Jak by co to opisz na forum :)


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
Awatar użytkownika
Johny_73
Posty: 10
Rejestracja: 12 wrz 2010, 20:50

Re: Pytanie o kraj produkcji?

Postautor: Johny_73 » 24 wrz 2010, 21:10

DELLMania pisze:Mamy doświadczenia takie że np Precisiony (czyli najwyższa półka) produkowane w Irlandii były 2 x bardziej awaryjne niż te produkowane w Polsce. Prawdę mówiąc sprzęt z Polski ma wg nas najniższą awaryjność. Fabryka nowa to się każdy stara. Nie wiem czy to będzie zachowane ale rok temu jeszcze tak było. 90% sprzętu awaryjnego było z Irlandii. Teraz nie ma Irlandii za to są chiny.. zobaczymy. Nie zawsze co chińskie to złe. Zabawki na Amerykę produkują Chińczycy i są dużo lepszej jakości niż te same, z tej samej fabryki produkowane na np Polskę. Niestety. Jak jest z Dellem to się sam przekonasz. Jak by co to opisz na forum :)


Witam.
Zgoda, że Chiny robią zabawki na rynek amerykański i są one dobrej jakości,
tyle, że Polska to nie Ameryka - i w Polsce każdy chce upchnąć całe badziewie
bo to i rynek i klient biedniejszy. Zobaczymy jak będzie z jakością noteboka
made in China. Oczywiście będę sukcesywnie opisywał ewentualne niedociągnięcia
jakie zauważę w sprzęcie jeśli oczywiście sie pojawią. Oby nie. :wink:
Jak na razie jestem zadowolony, generalnie sprzęt dobrze się spisuje.
Materiały jak i wykonanie są OK. Wszystko dobrze spasowane, nic się nie ugina, nie trzeszczy, na matrycy nie zauważyłem uszkodzonych pikseli. Pracuje cicho, grzanie w normie ale prawdę mówiąc nie obciążałem go jeszcze dużo. Jedyne co zauważyłem
to jeden z zatrzasków trzymających baterię nie pracuje poprawnie - zobaczymy co będzie dalej. :?:
Pozdrawiam :D


Johny_73
Dell Latitude D610 & Dell Vostro 3700 i5-520M GT330M
Or
OryginalneBaterie
Dellmania User
Posty: 75
Rejestracja: 19 mar 2010, 07:37

Re: Pytanie o kraj produkcji?

Postautor: OryginalneBaterie » 08 gru 2010, 17:55

Nie wszystko co produkowane lub składane w Chinach musi byc słabej jakości. Przykład Della to potwierdza,ale z tego co wiem,to chyba nie każdy model jest składany w tym kraju. To samo można powiedziec o butach: Nike produkuje je w Indonezji a na jakosc nie można narzekac.


Oryginalne baterie do komputerów przenośnych - www.oryginalnebaterie.com

Wróć do „Zakup laptopa Dell - forum dyskusyjne”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]