Laptop spełniający sporo kryterium

Jak i gdzie najlepiej kupić laptopa? Napiszcie - czy korzystaliście z usług sprawdzonego dostawcy? Czy kupowaliście przez stronę internetową lub portal aukcyjny?
Polećcie dobrych sprzedawców i ostrzeżcie przed niesolidnymi.
mo
mosiek
Posty: 1
Rejestracja: 06 gru 2014, 21:35

Laptop spełniający sporo kryterium

Postautor: mosiek » 06 gru 2014, 21:45

Witam, stoję przed wyborem nowego laptopa. Do tej pory używałem Vostro 3300, który w swojej podstawowej konfiguracji zawierał 4GB, i3 oraz 320 GB. Z czasem rosnących wymagań rozbudowałem go do 720 GB i 8 GB RAMu.

Szukam nowej konfiguracji, która będzie sprawnie obsługiwać mi takie środowiska jak: Eclipse, Netbeans, Visual Studio, Android Studio, Matlab. Jak widać nie będzie praktycznie nic związane z grami (podobnie jak na 3300 będzie tylko pasjans).

Zaczynając od początku:
1. Procesor minimum i5 ale rakietą byłby i7 tylko znacznie mniej jest takich modeli.
2. RAM przy zakupie może być 4 lub 8, ważne żeby płyta obsłużyła mi 16 GB.
3. Dysk - potrzebne jest mi około 700 GB, ale konfiguracja dowolna, nie musi być SSD (nie jestem zwolennikiem).
4. Przekątna najbardziej porządna to okolice 14", później 15" ale też z dobrą rozdzielczością - za cholerę nie chce się męczyć kolejnych lat z 1336x768.
5. Jedna z najważniejszych kwestii która bardzo mi przeszkadza w Vostro 3300 - kultura pracy! Nie chcę żeby odparzał mi uda oraz nie chcę aby podczas rozmowy na Skype ludzie słyszeli szum fali Dunaju. Teraz jest jakaś masakra!


Wróć do „Zakup laptopa Dell - forum dyskusyjne”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]