Reinstalacja softu do win 10

Instalacja Windows 10 na sprzęcie Dell, problemy z Windows 10, pytania odnośnie systemu Windows 10, Windows 10 Dell
Pe
Petnold
Posty: 1
Rejestracja: 04 sie 2017, 10:18

Reinstalacja softu do win 10

Postautor: Petnold » 04 sie 2017, 10:22

Witam, mam pytanie dotyczące reinstalacji systemu operacyjnego na laptopie dell. Posiadam komputer dell precision m3800. Jestem jego drugim właścicielem, odkupiłem go prywatnie. Niestety, nie jest już na gwarancji. Obecnie, mam różne problemy z komputerem, których nie rozwiązały różne narzędzia naprawy, dlatego postanowiłem przeinstalować system. Mam nośnik odzyskiwania systemu, który utworzyłem przez program dell backup and recovery od razu po dostaniu komputera. Laptop był wtedy już zaktualizowany do systemu windows 10. Nie jestem tego pewien, ale wydaje mi się, że fabrycznie chodził na windowsie 8. Czy jeżeli z poziomu biosa zrobię reinstalację systemu z tego nośnika, to zainstaluje się windows 10, czy też 8? Zależy mi, aby komputer chodził na 'dziesiątce'. A może jest też inna opcja przywrócenia systemu do win 10?
To mój pierwszy post na tym forum, także przepraszam, jeśli zły dział czy coś takiego ;).


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Reinstalacja softu do win 10

Postautor: piotr_solek » 04 sie 2017, 11:07

Win 10 można pobrać ze strony Microsoft i automatycznie utworzyć sobie nośnik z aktualną wersją systemu. Poza tym 10tka ma wbudowane narzędzia do przywracania systemu. Wszystko zależy w czym był problem..


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.

Wróć do „Laptopy Dell i Windows 10”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]