przełaczanie karty graficznej w Dell Inspiron

Instalacja Windows 10 na sprzęcie Dell, problemy z Windows 10, pytania odnośnie systemu Windows 10, Windows 10 Dell
pe
pedrolukas
Posty: 1
Rejestracja: 03 paź 2016, 13:46

przełaczanie karty graficznej w Dell Inspiron

Postautor: pedrolukas » 03 paź 2016, 14:02

Witam,
Mam Della Inspiron Karta Garficzna Amd Radeon HD 7700M i w panelu przełączania karty chciałem przełączyć na wysoką wydajność programu VLC, ale funkcja ta jest zablokowana kłódką "zapewnienia zgodności" przez co filmy o dużym rozmiarze mi się blokują, czy można to jakoś odblokować>?
Z góry dziękuje za pomoc


Ma
Max
Dellmania User
Posty: 64
Rejestracja: 22 sty 2014, 15:32

Re: przełaczanie karty graficznej w Dell Inspiron

Postautor: Max » 03 paź 2016, 17:28

Witam

Sprawdź !
A.
logujesz się do systemu Windows jako Administrator .

B.
W Biosie sprawdzałeś ?


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: przełaczanie karty graficznej w Dell Inspiron

Postautor: piotr_solek » 03 paź 2016, 22:07

AMD ma w oprogramowaniu ustawienia karty gdzie można sobie przyporządkować by dany program był "uruchamiany" (proces automatyczny) ale może się okazać, że zintegrowana grafika jest na tyle wydajna by poradzić sobie z zadaniami.
Same przełączanie kart jest już automatyczne i na "naszym poziomie obsługi komputera" nie jest dostępne bardziej precyzyjne sterowanie tym procesem.

Swoją drogą zapewne jest jakiś algorytm obliczajacy wykorzystanie mocy karty a dochodzi też kwestia optymalizacji uruchamianego programu. Czasami pomaga restart po przypisaniu programowi karty dedykowanej.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.

Wróć do „Laptopy Dell i Windows 10”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]