Aktywacja Windows

Instalacja Windows 10 na sprzęcie Dell, problemy z Windows 10, pytania odnośnie systemu Windows 10, Windows 10 Dell
an
andrewl
Posty: 1
Rejestracja: 16 sie 2021, 10:19

Aktywacja Windows

Postautor: andrewl » 16 sie 2021, 11:10

Witam.
Chciał bym tu z grubsza opisać problem z aktywacją systemu Windows 10 w laptopach Vostro 5568. Chyba każdy kto kupił ten model przekonał się , że ma on wady fabryczne. U nas kończyło się to wymianą obudowy dolnej i płyty głównej. Przy każdej wymianie płyty głównej otrzymywaliśmy kopertę z nowym kluczem aktywacyjnym do Windowsa. Klucz był niepotrzebny , bo po wymianie płyty Windows był dalej aktywny.
Problem pojawił się dopiero jak przeinstalowałem na czysto Windowsa 10 i po jakimś czasie na komputerze pojawiła się informacja, że system jest nie aktywowany. Po próbach aktywacji ( telefonicznej i automatycznej , wyczyszczeniu rejestru z klucza itd. ) zadzwoniłem do Microsoftu , zarejestrowałem sprawę. Zadzwoniłem do Della i tam też zgłosiłem problem . Otrzymałem informację, że potrzebuję numer sprawy w Microsofcie ,który jest potrzebny do wygenerowania nowego klucza. Ok, podałem. Zadzwoniłem jeszcze do Microsoftu gdzie dowiedziałem się, że otrzymane od Della klucze są zablokowane ( dokładnie 2 bo tyle razy była wymieniana płyta ).
Korespondencja ze wsparciem Dell’a była wymieniana prawie miesiąc. Co chwila odpisywała inna osoba i prosiła mnie ponownie o wyjaśnienie sprawy, lub podesłanie informacji z Microsoftu. Wyjaśniałem, że to ich wina skoro dali klucze nieaktywne itd. Argumenty były niewystarczające . Odpisali , że naprawa była 2 lata temu, klucze przekazali, a laptop jest po gwarancji i sprawę zamykają .
Takich kopert z nowymi kluczami mam 6 , wszystkie sprawdziłem i są zablokowane !! Co jak będę musiał przeinstalować system w pozostałych komputerach ? Kupić za 500 zł klucz do Windowsa ?

Kogoś też tak zrobili na szaro ?

Pozdrawiam
A.L.


Wróć do „Laptopy Dell i Windows 10”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]