Inspiron 1545 nie wykrywa dysku

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
re
remwan
Posty: 2
Rejestracja: 19 lip 2010, 12:40

Inspiron 1545 nie wykrywa dysku

Postautor: remwan » 19 lip 2010, 12:48

Witam

Mam problem z laptopem Dell Inspiron 1545 został on zakupiony w USA i przywieziony do Polski po około 2dniach użytkowania bios nie widzi dysku twardego. Wiec mam pytanie co jest tego przyczyną ? dodam ,że juz wczesniej miałem podobny problem z Dell Mini 9 też został kupiony w USA ,a w Polsce pochodził może z tydzien albo i mniej i taki sam problem bios nie wykrywa dysku twardego.
Odrazu dodam ,że to nie jest wina złego użytkowania bo już kupowalem w USA laptopy ACER , HP czy nawet APPLE MAC i każdy chodzi idealnie do dzisiaj tylko z sprzętem DELL mam problemy z konkretnie z dyskami.

Co może być tego przyczyną ?


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Inspiron 1545 nie wykrywa dysku

Postautor: DELLMania » 19 lip 2010, 17:59

Może różnica napięć ? Słyszałem o tym że notebooki Dell ze stanów mają ten problem z przejściem z prądu "amerykańskiego" na nasz - może nasz bardziej krzywy jest :) ale to tylko słyszałem bez potwierdzenia organoleptycznego :)


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
re
remwan
Posty: 2
Rejestracja: 19 lip 2010, 12:40

Re: Inspiron 1545 nie wykrywa dysku

Postautor: remwan » 20 lip 2010, 17:11

dziękuję za odpowiedzieć jest po prostu 'żenująca'


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Inspiron 1545 nie wykrywa dysku

Postautor: DELLMania » 20 lip 2010, 18:11

No widzisz nie bardzo żenująca. Coś w tym jest że notebooki ze stanów mają jakiś problem. Padają układy zasilania, podzespoły w większej ilości niż w pozostałych. Nikt tego głośno nie powiedział i nikt nie powie ale jest to może wynikiem tego, że sprzęt produkowany na stany jest trochę inny (inne podzespoły, innych producentów), przystosowany na tamtejsze warunki prądowe. Wielokrotnie się z tym spotkaliśmy że w stanach wszystko działało idealnie a po przyjeździe do polski nagle problemy. Dyski są połączone z płytą główną i z układem zasilania. Jeśli w układzie zasilania płynie "krzywy" prąd (krzywy oznacza tu że nie do końca zgodny ze standardem, skoki napięć itd), to rzutuje to na pracę każdego podzespołu w tym także na dyski. Zatem reasumując co w tym żenującego? To powyżej to był skrót myślowy do rozwinięcia.


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.

Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: DELLMania, Google [Bot]