Bad pixel na matrycy

Tutaj możesz podzielić się swoimi doświadczeniami w rozwiązywaniu problemów, które nie wymagają zaawansowanej wiedzy informatycznej
Awatar użytkownika
Iwona
Dellmania User
Posty: 81
Rejestracja: 23 lip 2008, 07:54

Bad pixel na matrycy

Postautor: Iwona » 04 lip 2010, 22:09

Uszkodzone pixele na naszych matrycach - kto miał szczęście się z nimi nie spotkać.
Definicja złych uszkodzonych pixeli jest nastepująca.
Hot pixel to pixel świecący stale w jednym z 3 kolorów RGB (Red = Czerwony) (Green = zielony), (Blue = niebieski ) lub nie świecący pixel tzw. bad pixel ( czarny )
Są rózne szkoły usuwania, lub przynajmniej próby usnięcia takich pixeli. Od programików poczawszy po różnego rodzaju ryzykowne zabiegi. Martwe pixele mogą powstać poprzez ucisk matrycy, zbyt mocne przytwierdzenie jej do obudowy podczas wymiany ( naprężenia matrycy ) Lub poprzez wady samej matrycy. Próby usunięcia - sprawdziłam programik ze strony http://www.jscreenfix.com/deluxe.php Wprawdzie nie przyniósł efektów ubocznych, ale też nie pomógł. Gdyby to było jednak zablokowanie się pixela. Prawdopodobnie pomogłaby taka opcja. Następną obcją jaką mogę polecić jest delikatny ucisk w miejscu powstania pixela. I pocieranie go górną cześcią paznokcia przez delikatną szmatkę ( tzw. masaż ) Nalezy robić to bardzo delikatnie, gdyż zbyt duży ucisk może przynieść więcej szkody niż pożytku. Skutek? Zniknął pixel świecacy na czerwono. Niestety zniknał na parę dni. Po ponownym masażu efekt był już lepszy. Czerwony pixel wcześniej był widoczny na czarnym tle, a został wywołany przy czyszczeniu ekranu LCD.

MAM NADZIEJĘ, ŻE WSZYSCY PODZIELICIE SIĘ TUTAJ SWOIMI SPOSTRZEŻENIAMI ODNOŚNIE WASZYCH DOŚWIADCZEŃ Z USUWANIEM PROSTYCH USZKODZEŃ Z KTÓRYMI DALIŚCIE SOBIE RADĘ SAMI


Wróć do „Forum dyskusyjne - Drobne problemy, z którymi sami możemy sobie dać radę”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika