Vostro 3700 problem z siecią

Problemy związane z: Laptop Dell Vostro
Fu
Futurista
Posty: 4
Rejestracja: 08 cze 2010, 14:12

Vostro 3700 problem z siecią

Postautor: Futurista » 08 cze 2010, 14:25

Witam
Posiadam notrbooka vostro 3700 z win 7 Pro 64bit (system legalny zarejestrowany), lecz laptopa kupiłem bez systemu.
Po zainstalowaniu sterowników (nie zwracałem uwagi na kolejność instalacji i tu może być problem ?!) mam kłopoty z siecią. Na kablu LAN mi nie działa, początkowo troche łapał a teraz nawet w menadżerze go nie widać, w biosie jest właczony, a WiFi (karta Dell Wireless WLAN 1520 Half MiniCard) często rozłącza mnie z siecią i nie może nawiązać ponownego połączenia. Na stancji mam internet od dostawcy ze stałym IP a z netem łącze się przez router Netgear. Na innych notkach czy PDA nie wywala mnie, internet jest cały czas a na Dellu rozłącza. Dziwne bo u rodziców (Neostrada + router Asus) wifi działa jak należy. Miał ktoś podobny problem? Dzisiaj jak będzie czas to przeinstaluje WIndowsa i zainstaluje wszystkie stery ze strony della, ale martwi mnie LAN. Jak podpinam kabel to na routerze świeci się lampka że kabel podpięty a na lapsie nic. Może to być wina softu czy sprzętu bardziej? Pozdrawiam


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Vostro 3700 problem z siecią

Postautor: DELLMania » 08 cze 2010, 15:03

Jeśli kabel jest dobry a zakładam że tak jest, to może być problem z samą sieciówką. Próbowałeś ją podpiąć gdziekolwiek indziej ? Np do drugiego komputera, i sprawdzić czy cokolwiek zaświeci ? Rozłączanie sieci bezprzewodowej to już inna bajka. Jakie masz szyfrowanie tej sieci ? Czasami problem leży po stronie samego urządzenia sieciowego - routera. Bywa że nakłada się wiele fal radiowych i stąd następuje rozłączanie. Masz jakiś inny komputer żeby sprawdzić router bezprzewodowy, czy działa i nie zrywa połączeń ?


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
Fu
Futurista
Posty: 4
Rejestracja: 08 cze 2010, 14:12

Re: Vostro 3700 problem z siecią

Postautor: Futurista » 08 cze 2010, 15:39

No właśnie na innych laptopach (mojej lubej asus, kolegów 2 różne toshiby i moja stara toshiba jak i MDA Compact IV i nokia e65) nie zrywa połączeń. Sieciówki z laptopa nie mam gdzie zamontować bo nie będe sie bawił w takie rozkręcanie póki mam vostro na gwarancji. Szyfrowanie routera to WPA2-PSK. Na razie odkąd napisałem pierwszy post nie rozłączyło mnie z netem :)


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Vostro 3700 problem z siecią

Postautor: DELLMania » 08 cze 2010, 15:42

A nie masz włączonego jakiegoś oszczędzania energii w sieciówce albo coś w tym stylu ?
Puść pinga na jakiś adres i zobacz czy będzie Tobie zrywał połączenia. Może rozłącza gdy nie jest aktywne.
ping -t 194.204.159.1 - dla przykładu ping ciągły do dns tpsa.


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
Fu
Futurista
Posty: 4
Rejestracja: 08 cze 2010, 14:12

Re: Vostro 3700 problem z siecią

Postautor: Futurista » 08 cze 2010, 16:45

jak pinguje to nie przerywa. On jak ma chwile to rozłączy sie i trudo z powrotem podłączyć


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Vostro 3700 problem z siecią

Postautor: DELLMania » 09 cze 2010, 13:41

To wyłącz oszczędzanie energii. Nie powinno rozłączać.


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.

Wróć do „Laptopy Dell Vostro”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]