DELL Latitude E6400 budowa zasilacza samochodowego, pin ID

Problemy związane z: Laptop Dell Latitude
Ra
Rafal87xc
Posty: 7
Rejestracja: 02 gru 2011, 15:48

DELL Latitude E6400 budowa zasilacza samochodowego, pin ID

Postautor: Rafal87xc » 21 maja 2021, 10:42

Witam,
Mam starego dell'a latitude e6400 którego chce wykorzystać na wypadach w plener, biwakach itp. gdzie zasilanie jest tylko z aku samochodowego. Baterii w lapku brak. Na tel nie lubie operować jak trzeba jakieś mapy przejrzeć, trasy zaplanować w terenie więc laptop by mi się przydał.
Chcę zrobić zasilacz z 12V na 19.5V, wykorzystam do tego celu jakąś przetwornice o regulowanym napięciu wyjściowym, prądzie nie mniejszym jak 5A. Pozostaje kwestia środkowego pinu ID, mam jakąś starą ładowarkę od della (nie wiem jakiego modelu) z układem Dallas 2501 który odpowiedzialny jest za ID więc można by go wykorzystać żeby mieć pin ID.

I teraz moje pytanie czy pin ID służy tylko za ładowanie baterii (ktorej u mnie brak) czy też w przypadku braku identyfikacji ID ogranicza szybkość laptopa? (bo rozne info spotykam w sieci).
Jesli odpowiada tylko za ladowanie baterii to w sumie jest mi nie potrzebny. Jesli ogranicza tez szybkosc procka to trzeba by go zastosować, tylko zastanawiam się jeszcze czy w tym przypadku nie zrobić go na przełączniku żeby mieć możliwosć ograniczania poboru prądu z aku. Oryginalny zasilacz ma 90wat a to już spory pobór z aku samochodowego na postoju. Jesli brak ID ogranicza procka to jakiego poboru mocy sie spodziewać bez ID?


Wróć do „Laptopy Dell Latitude”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: atla, Google [Bot]