Dell Precision 490 - duża różnica temperatury pomiędzy procesorami (2x Xeon X5365)

Tu znajdziecie informacje o pozostałych sprzętach Dell. Serwery, komputery stacjonarne, peryferia itd.
sn
snuffmajster
Posty: 2
Rejestracja: 12 wrz 2015, 23:07
Lokalizacja: Poznań

Dell Precision 490 - duża różnica temperatury pomiędzy procesorami (2x Xeon X5365)

Postautor: snuffmajster » 20 paź 2020, 14:29

Witam serdecznie

Mam w moim Dellu Precision 490 zamontowane od wczoraj 2 Xeony X5365. Niestety pomiędzy temperaturą jednego a drugiego procesora jest kilkanaście stopni różnicy przy czym jeden z nich dobija do 61* (TCase tego procesora to 65*). Sprawdziłem i wyszło że nagrzewającym się procek siedzi w sockecie CPU1 a ten zimniejszy w CPU0. Mam drugiego takiego samego kompa ale z uszkodzonym socketem CPU0 - montując procesor na CPU1 też się on grzeje (jeden i drugi egzemplarz). Co najlepsze jak były wcześniej zamontowane 2x Xeon 5130 to temperatury były praktycznie równe. Czy ktoś wie od czego może zależeć taka różnica ? Procesory nie mają fakt taktem wentylatorów ale pasywne chłodzenie jest wspomagane od boku wentylatorem od RAMu (tak, ta jednostka ma chłodzony RAM). Z góry dziękuje za pomoc!

ps. Oficjalnie można w nim zamontować 2x X5365 bo sekcja zasilania jest do tego przystosowana.

Obrazek

Obrazek


Dell Precision 490 Workstation (2x Intel Xeon X5365, 8GB RAM DDR2, GeForce GT 710 2GB DDR5, 2x SSD 120GB, Windows 7 Professional 64-bit) + Dell 2009Wt 20"

Wróć do „Forum Dell - inne akcesoria, komputery Dell, serwery Dell, drukarki Dell”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika