Dell Latitude e7380 i anteny WWAN

Problemy związane z: Laptop Dell Latitude
Ka
Kanapon
Posty: 4
Rejestracja: 02 paź 2020, 11:19

Dell Latitude e7380 i anteny WWAN

Postautor: Kanapon » 02 paź 2020, 11:46

Dzień dobry. Mam pytanie dot. modemu WWAN w laptopie Dell Latitude e7380 C7TVFH2. W tym laptopie mam modem WWAN Dell Sierra Wireless AirPrime 3P10Y DW5811e 2242. Modem ten ma 3 "gniazdka" do anten - GSM/AUX, Main, WWAN. Niestety w moim laptopie zza ekranu nie zostały wyprowadzone kabelki z ww. antenami - wyprowadzone są tylko 2 kabelki, które są podłączone do karty Wi-fi. Czy szanowni Formumowicze mogliby coś zasugerować odnośnie tego gdzie szukać ww. anten, jak się do nich dostać itp. Czy w tym modelu antena mogła nie mieć w ogóle wyprowadzonych kabelków do WWAN - co w tedy zrobić aby jednak takie anteny uzyskać? Z tego co wiem modem został włożony do ww. laptopa nie od jego nowości ale już później. Dodam, że w w ww. laptopie w gnieździe WWAN (M.2) nie będzie najpewniej działał dysk twardy z takim gniazdem.

WWANe7380a.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Ka
Kanapon
Posty: 4
Rejestracja: 02 paź 2020, 11:19

Re: Dell Latitude e7380 i anteny WWAN

Postautor: Kanapon » 03 paź 2020, 19:02

Z tego co się dowiedziałem - jeżeli z laptopem od nowości nie było karty WWAN (nawet jeżeli jest w nim gniazdo na taką kartę), to najpewniej z anten nie było także wyprowadzonych kabelków do karty WWAN (były tylko do WiFi). Rozwiązanie: albo nabycie całego wyświetlacza z prawidłowym okablowaniem (to wije się wokół wyświetlacza i jest wpuszczone na płytę, żeby możliwe było podłączenie go do kart WiFi i WWAN) albo nabycie odpowiedniego zestawu antenowego i jego instalacja w laptopie. I najlepiej nabyć zestaw antenowy wymontowany z innego laptopa tego samego typu a nie samodzielnie wyprodukowaną przeróbkę takiego zestawu z Chin i podobnych miejsc.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dell Latitude e7380 i anteny WWAN

Postautor: piotr_solek » 28 paź 2020, 17:44

Z mojego doświadczenia zazwyczaj kable były (poprzednie modele). Jeśli nie , to mógł być wymieniany cały ekran z klapą, gdzie nie było już dodatkowego okablowania. Można spróbować poszukać (aukcje int) i samemu zamontować. Innej możliwości nie widzę, czyli dokładnie , to co napisał przedmówca. Anteny są uniwersalne i moim zdaniem można śmiało szukać z modeli z całej rodziny latitude (również poprzednie modele).


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.

Wróć do „Laptopy Dell Latitude”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]