VOSTRO 5471 - WENTYLATOR - PROBLEM CZY UROK (?)

Problemy związane z: Laptop Dell Vostro
hu
hubb0
Posty: 2
Rejestracja: 26 lip 2020, 14:34

VOSTRO 5471 - WENTYLATOR - PROBLEM CZY UROK (?)

Postautor: hubb0 » 26 lip 2020, 14:59

Cześć,

Od półtora roku jestem właścicielem Vostro 5471 z następującą konfiguracją:

Procesor Intel Core i7-8550U
Pamięć 8GB DDR4 2400MHz
Dysk twardy 128 GB SSD + 1TB HDD
Karta Graficzna AMD Radeon 530 z 4GB GDDR5

Wydawać by się mogło, że powyższa specyfikacja wystarczy do komfortowej pracy głównie biurowej (office, przeglądarka, zero gier, sporadycznie photoshop, czasem jakiś film) na laptopie za ~4000 zł. W związku z tym, że posiadam drugie służbowe Vostro 5490, z i5, 8GB RAM, 256 SSD i Intel UHD Graphics strasznie irytuje mnie gdy na moim prywatnym laptopie huczy wentylator gdzie służbowy nie wydaje prawie żadnych dźwięków (jedynie w trakcie aktualizacji). Czy jest jakiś sposób, ustawienia lub zrobienia czegokolwiek gdzie mogę wyciszyć ten komputer? Czy dokupienie RAMu pomoże? Jeśli tak to ile (maksymalnie obsługuje 32GB). Korzystanie z przeglądarki z wentylatorem w tle jest strasznie irytujące, nie mówiąc już o oglądaniu filmu gdzie wentylator wchodzi na jeszcze wyższe obroty. Komputer jest na gwarancji, nie wiem czy wada fabryczna, urok czy moja wina. Pomijam fakt, że od początku gubił literki w trakcie pisania tekstów, i pomogła dopiero aktualizacja BIOS, niestety nie wyeliminowała problemu z wentylatorem. Ze względu na to, że zaczynam coraz częściej korzystać z prywatnego komputera (wcześniej głównie leżał, lub służył do opłacania rachunków), chciałbym umożliwić sobie wygodną pracę. Proszę o pomoc, może jest gdzieś jakaś opcja o której nie wiem.

Pozdrawiam.


hu
hubb0
Posty: 2
Rejestracja: 26 lip 2020, 14:34

Re: VOSTRO 5471 - WENTYLATOR - PROBLEM CZY UROK (?)

Postautor: hubb0 » 26 lip 2020, 21:39

Witam ponownie,

Nie wiem czy to miało wpływ, ale sprawdziłem aktualizacje dla sterowników w supporcie na stronie DELL, okazało się, że od marca tego roku kilka miało statut "PILNE" w tym te dotyczące BIOSu (ponownie). Po aktualizacji wszystkich problem tymczasowo zniknął i mam nadzieje, że na stałe. Jako, że wcześniej byłem wiernym użytkownikiem laptopów HP od Pavilionów, przez Probooki po serię Elite i zawiodłem się na tych ostatnich przez wady konstrukcyjne (w dwóch pękł zawias) to mimo wszystko nie jestem przyzwyczajony do aktualizowania BIOSu - nie robiłem tego nigdy od wyjęcia laptopa z pudełka do utylizacji, dopiero firma DELL mnie do tego zmusiła. Myślę, że przy ilości dodatkowego oprogramowania od firmy DELL powinno to się robić automatycznie. Od średniej klasy serii biznesowej z prawie najwyższą możliwą specyfikacją można oczekiwać trochę więcej niż hałas wentylatora?

Dla laików takich jakim jestem polecam sprawdzać aktualizacje na https://www.dell.com/support/.

PS
Fakt, że laptop zakupiony początkiem 2019 roku dostał odpowiednią aktualizację dopiero w marcu 2020 - pozostawiam do indywidualnej oceny :)

Pozdrawiam.


Wróć do „Laptopy Dell Vostro”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]