Latitude E6430 problemy z GSM

Problemy związane z: Laptop Dell Latitude
Gi
Gienekb
Posty: 2
Rejestracja: 21 lip 2020, 09:28
Lokalizacja: Toruń

Latitude E6430 problemy z GSM

Postautor: Gienekb » 21 lip 2020, 09:52

Posiadam Latitude E6430 z zainstalowanym Windows 10. Laptop ma wbudowany modem DW5560. Miesiąc temu korzystałem z internetu GSM w sieci PLAY, wszystko było OK. Tydzień temu chciałem ponownie skorzystać z tego połączenia, ale nie mogę, bo modem wykrywa połączenie (operatora) a pod spodem widnieje napis ROZŁĄCZONO. Gdy ręcznie chcę uzyskać połączenie, to dostaję komunikat "Nie można połączyć się z tą siecią. Dane komórkowe nie działają poprawnie. Spróbuj ponownie później." Gdy wymienię kartę SIM na innego operatora, to zachowanie modemu jest identyczne.
Moje pytanie: czy to jest wina programowa (konflikt z windows 10) , czy modem DE5560 jest uszkodzony (chociaż jest poprawnie wykrywany przez system (producent, model, oprogramowanie układowe, typ sieci, klasa danych, IMEI, IMSI, identyfikator SIM ICCID)? Gdzie popełniam błąd? :oops:

Chyba jednak "padnięty" jest modem, bo zainstalowałem Dell Mobile Broadband Manager i w zakładce INFORMACJE O SYSTEMIE nie mam nic więcej poza wersją oprogramowania. W zakładce POŁĄCZENIE - Brak komunikacji w przenośnym urządzeniu szerokopasmowym.

Trochę to dziwne (mnie wprowadziło w błąd), bo windows 10 wykrywa informacje o modemie GSM i operatorze, a zainstalowany program już tego nie widzi. :shock:


Gi
Gienekb
Posty: 2
Rejestracja: 21 lip 2020, 09:28
Lokalizacja: Toruń

Re: Latitude E6430 problemy z GSM

Postautor: Gienekb » 23 lip 2020, 16:04

Jednak to jest coś innego. Wstawiłem nowy modem, bios go wykrywa. Gdy włączę SIEĆ KOMÓRKOWA, to pokazuje siłę sygnału (Chyba - taki trójkąt w pionowe paski), operatora (POL (HSPA), a pod spodem - Rozłączono. Program Dell Mobile Broadband Manager nie widzi tego modemu.
Ręce opadają, bo nie wiem gdzie tkwi problem.
Może ktoś miał podobne perypetie?


Wróć do „Laptopy Dell Latitude”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]