Brak mikrofonu i kamery. Dell E6540

Problemy związane z: Laptop Dell Latitude
fe
fernand474
Posty: 3
Rejestracja: 03 maja 2020, 13:07

Brak mikrofonu i kamery. Dell E6540

Postautor: fernand474 » 03 maja 2020, 13:16

Dzień Dobry
Mój laptop przestał nagle widzieć kamerę oraz mikrofon. Sterowniki sprawdzone na każdy możliwy sposób. Laptop nie widzi ich fizycznie. Dodam że rozbierałem laptopa w celu sprawdzenie nazwy chipsetu karty graficznej dla serwisu ale to inna kwestia. Odpiąłem jedną taśmę oraz wtyczkę z prądem w centralnej części płyty głównej. Taśma idzie dokładnie w kierunku matrycy. Oczywiście wszystko podpiąłem tak jak było. Nie wiem czy to może być przyczyną ale jednoczesny brak dwóch urządzeń to nie przypadek. Czy ktoś z was może wie co mogło się stać? Ewentualnie może jakieś info które przewody mogą służyć tym urządzeniom i gdzie ich szukać ?


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Brak mikrofonu i kamery. Dell E6540

Postautor: piotr_solek » 03 maja 2020, 14:17

Ponowna próba instalacji sterowników lub system do reinstalacji. Win10 (jeśli dotyczy) psuje sterowniki (zwłaszcza na starszych wersjach) i póki co nie ma na to remedium. Przywrócenie systemu lub ponowna instalacja. Zainstalowanie starej wersji systemu mija się z sensem.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
fe
fernand474
Posty: 3
Rejestracja: 03 maja 2020, 13:07

Re: Brak mikrofonu i kamery. Dell E6540

Postautor: fernand474 » 04 maja 2020, 20:52

Nie opisałem tych czynności. Zainstalowałem ponownie Win 10, nic to nie dało. Mam linuxa i pod nim też nie widzi fizycznie tych urządzeń, a ten system wykrywa o wiele lepiej urządzenia w komputerze.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Brak mikrofonu i kamery. Dell E6540

Postautor: piotr_solek » 04 maja 2020, 22:03

Być może nastąpiło fizyczne uszkodzenie. Programowo z tym modelem nie powinno być problemów. Sprawdź w BIOSie zakładka System Configuration, potem Miscellaneous Devices. Diagnostyka przy uruchomianiu systemu (Fn key).


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
fe
fernand474
Posty: 3
Rejestracja: 03 maja 2020, 13:07

Re: Brak mikrofonu i kamery. Dell E6540

Postautor: fernand474 » 05 maja 2020, 16:01

Odnośnie BIOSu to sprawdziłem i to. Wszystko jest on. Dodatkowo włączałem i wyłączałem te opcje, nic to nie zmieniło. Oba urządzenia przestały działać nagle a wcześniej były sprawne. Domyślam się że może chodzić właśnie o problem mechaniczny stąd właśnie prośba czy ktoś wie gdzie mogę szukać taśm i wtyczek dla tego modelu, czy zostaje mi rozbieranie ramki z matrycą i szukanie tzw. po nitce do kłębka?


Wróć do „Laptopy Dell Latitude”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]