M6800 + E-Port Plus II powracający problem

Problemy związane z: Laptop Dell Precision
Kr
KrzysztofN
Posty: 3
Rejestracja: 10 mar 2020, 17:46

M6800 + E-Port Plus II powracający problem

Postautor: KrzysztofN » 06 kwie 2020, 09:57

Co jakiś czas występuje u mnie problem z M6800 gdzie windows 7 przestaje widzieć kartę K3100M a co za tym idzie nie działają mi 2 monitory podpięte do stacji dokującej.

Dokładniej to działa mi wtedy monitor 1 podpięty pod DP ( że coś jest nie tak wiem dopiero przy uruchamianiu komputera ponieważ wtedy rozdzielczość grafiki zmienia się na inną niż powinno być na monitorze , oraz czasami zdarza się że komputer nagle zaczyna się przycinać )

Objaw ten zdarza się jak dla mnie bez żadnego związku z czymkolwiek i pacyfikacja to ponowna instalacja nView( bo oczywiście nie działa) a jak to nic nie daje to przywracanie systemu do poprzedniego dnia i to już daje efekt na kilkanaście dni

Sprzęt to
-M6800 quadro 3100M i7 32gb ram win7x64
-zasilacz 240 W (patelnia)
-E-Port Plus II
-Monitor 1 HP ZR2440w połaczony kablem DP
-Monitor 2 Benq G24HDBL połączony kablem DVI

W diagnostyce podczas uruchamiania wszystkie testy wychodzą poprawnie ( no jedynie informacja że bateria już powoli ma dość ale ze pełni bardziej rolę UPSa to kij z nią)


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: M6800 + E-Port Plus II powracający problem

Postautor: piotr_solek » 07 kwie 2020, 20:54

Szukaj w ustawieniach grafiki, tym bardziej jeśli masz i7 z wbudowanym procesorem graficznym. Wtedy grafika nie jest jedna a dwie i nie działają równolegle. To musisz sam już sprawdzić.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
Kr
KrzysztofN
Posty: 3
Rejestracja: 10 mar 2020, 17:46

Re: M6800 + E-Port Plus II powracający problem

Postautor: KrzysztofN » 08 kwie 2020, 11:30

Standardowo działa grafika zintegrowana ( np tryb pracy bez stacji dokującej ) i w momentach zapotrzebowania powinna zostać załączona Nvidia. Na stacji dokującej Nvidia jest odpowiedzialna za działanie 2 monitorów i to jest oczywiste, tylko że nie wiem jaki związek mają ustawienia zintegrowanej grafiki. Zaobserwowałem że w momencie kiedy następuje problem to Windows przestaje wykrywać Nvidie do ponownej instalacji N-view ( mimo że diagnostyka przed startem systemu nie zwraca błędu ). Aby nie było nie kombinuje nic z nowymi programami czy aktualizacjami ( wszystko poza antywirusem wyłączone) aby sprzęt niezmiennie pracował tak samo jak go skonfigurowałem do pracy


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: M6800 + E-Port Plus II powracający problem

Postautor: piotr_solek » 08 kwie 2020, 13:40

KrzysztofN pisze: Na stacji dokującej Nvidia jest odpowiedzialna za działanie 2 monitorów i to jest oczywiste, tylko że nie wiem jaki związek mają ustawienia zintegrowanej grafiki. Zaobserwowałem że w momencie kiedy następuje problem to Windows przestaje wykrywać Nvidie do ponownej instalacji N-view ( mimo że diagnostyka przed startem systemu nie zwraca błędu ).

W zasadzie sam ten związek nakreślasz.
KrzysztofN pisze:Dokładniej to działa mi wtedy monitor 1 podpięty pod DP ( że coś jest nie tak wiem dopiero przy uruchamianiu komputera ponieważ wtedy rozdzielczość grafiki zmienia się na inną niż powinno być na monitorze , oraz czasami zdarza się że komputer nagle zaczyna się przycinać )

Sama stacja dokująca jest kompatybilna (wiem i używam takiej na co dzień). Na Intel HD też działają dwa monitory, bez żadnych problemów. W ustawieniach ekranu widać, która grafika odpowiada za rozdzielczość ekranu... U mnie przykładowo, to tylko INTEL HD (ekran 1,2,3 - 2 monitory + laptop).

Możesz też sprawdzić, czy problem się powtórzy i bezpośrednio podpiąć monitory do laptopa. Bez żadnych przejściówek. Na wszystkie niestandardowe ustawienia (obrazu, kolorów, rozdzielczości), które tylko dedykowana karta obsłuży, też bym zwrócił uwagę.
Zastąpił bym też DVI na HDMI, ale wtedy pozostaje bezpośrednie podłączenie do laptopa. Sprawdź , co wywołuje błąd : uśpienie, odpięcie lub podpięcie (od/do) stacji..

Równie dobrze możesz mieć "walniętą" grafikę, lub inny konflikt (niezdiagnozowany). Jest to stary model laptopa, więc zakładam,że wszystkie krytyczne aktualizacje są już dawno zainstalowane. A jeśli , gdzieś już taki problem wypłyną , to trzeba szukać w archiwach wsparcia technicznego.

Ja zakładam, że wszystko działa. To ty masz laptopa przed sobą..


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
Kr
KrzysztofN
Posty: 3
Rejestracja: 10 mar 2020, 17:46

Re: M6800 + E-Port Plus II powracający problem

Postautor: KrzysztofN » 08 kwie 2020, 16:43

Sama stacja dokująca jest kompatybilna (wiem i używam takiej na co dzień). Na Intel HD też działają dwa monitory, bez żadnych problemów. W ustawieniach ekranu widać, która grafika odpowiada za rozdzielczość ekranu... U mnie przykładowo, to tylko INTEL HD (ekran 1,2,3 - 2 monitory + laptop).


A no podążając tym tropem zaobserwowałem że monitor 1 (hp) jest aktualnie obsługiwany przez IntelHD za to 2 (Benq) przez Nvidie. Sprawdziłem co się stanie po zamianie podłączeń miejscami i okazało się że karty zamieniły monitory nad którymi pracują , pewnie nie odkryłem ameryki ale idąc tym tropem czy jakaś aplikacja może ciąć się np ze sterownikiem od Nvidi ? Jeśli tak to czemu raz na jakiś czas sie tak dziej a nie zawsze ? Jedyny program który przychodzi mi do głowy to antywirus (Kaspersky ) ale jakoś nie chce mi się wierzyć aby to mogło być przyczyną .

Budzi to u mnie w sumie jeszcze przemyślenie ponieważ wcześniej korzystałem ze starej Yamy podpiętej pod VGA jako 2 dodatkowy monitor, i takie połączenie było realizowane przez IntelHD
z tego co pamiętam .
Możesz też sprawdzić, czy problem się powtórzy i bezpośrednio podpiąć monitory do laptopa. Bez żadnych przejściówek.
Zastąpił bym też DVI na HDMI, ale wtedy pozostaje bezpośrednie podłączenie do laptopa.


O Bardzo chętnie bym zrezygnował z DVI ale Benq pozyskałem przypadkiem z kasacji dużej firmy za "dobrą kwotę" i jakoś się tak został mimo że ma tylko DVI lub VGA ( przyzwoity kabel Vivanco był do niego gratis)


Dzięki za poświęconą uwagę , jak byś miał jeszcze jakieś pomysły to będę wdzięczny, może padnie jakieś hasło klucz które naprowadzi mnie dodatkowo na rozwiązanie ( na ten czas po ostatnim buncie zestaw działa bez kaprysów)


Wróć do „Laptopy Dell Precision”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika