Problem z włączeniem laptopa

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
ce
ceglawest
Posty: 1
Rejestracja: 30 wrz 2019, 22:32

Problem z włączeniem laptopa

Postautor: ceglawest » 30 wrz 2019, 22:39

Witam,
Mam mały problem i nie wiem czy jestem w stanie sobie sam z nim poradzić.
Mam laptopa dell inspiron p66f
przestały mi działać klawisze więc zamówiłem i zacząłem wymieniać:
rozkręcałem wszystko po kolei wg tutoriali z internetu,
Po złożeniu zacząłem mieć problemy z ekranem, co kilka/kilkanaście otwarć wyskakiwały kreski zamiast ekranu.
Kolega siadł do tego, żeby to sprawdzić, podczas odpinania po raz kolejny taśmy monitora musiało nastąpić jakieś zwarcie bo coś zaśmierdziało i od tego momentu nie da się włączyć, komputer w ogóle nie reaguje.
Podstawowe pytanie, czy jestem w stanie sam zmierzyć lub sprawdzić co się spaliło? czy już zostało mi tylko oddać na serwis?


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Problem z włączeniem laptopa

Postautor: piotr_solek » 02 paź 2019, 09:13

Załóż wątek na stronie "elektroda.pl". Tam są dyżurni "technicy". A skoro kolega przyczynił się do zwarcia, to poszuka dla Ciebie nowej, lub używanej płyty głównej...

ps "p66f" podajesz źle model. Jak nie wiesz, to zrób zdjęcie przed wstawieniem na elektrodę, wraz z miejscem, gdzie uważasz , że mogło dojść do zwarcia.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
de
dell to kibell
Posty: 1
Rejestracja: 28 gru 2019, 16:01

Re: Problem z włączeniem laptopa

Postautor: dell to kibell » 28 gru 2019, 16:06

Z komputerami mam do czynienia od około 1993 roku. Tamte z produkcji garażowych w tym roku stareńkie oddałem w pełni sprawne i użytkowe dzieciom. Kupiłem sobie laptopa. DELL. Zakup w maju a już połowa liter na klawiaturze wytarta a używany na emeryturze tylko do przeglądania internetu. Uruchamia się pół godziny i tyle samo wyłącza. Zachciało moi się dela. Kto wymieni mi klawiaturę??? Stare moje żyły po 10 lat i żadna literka się nie wytarła. Szlag mnie trafia bo miał być taki super a tu kibel.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Problem z włączeniem laptopa

Postautor: piotr_solek » 30 gru 2019, 21:31

dell to kibell pisze:Z komputerami mam do czynienia od około 1993 roku. .

ceglawest pisze:Po złożeniu zacząłem mieć problemy z ekranem, co kilka/kilkanaście otwarć wyskakiwały kreski zamiast ekranu.
Kolega siadł do tego, żeby to sprawdzić, podczas odpinania po raz kolejny taśmy monitora musiało nastąpić jakieś zwarcie bo coś zaśmierdziało i od tego momentu nie da się włączyć, komputer w ogóle nie reaguje.


No , nie ma to, jak dwóch speców zasiada do rozbierania laptopa. A laptop działa, czy zakładamy klawiaturę do "trupa"?


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
za
zawodzki
Posty: 1
Rejestracja: 16 sty 2020, 11:02

Re: Problem z włączeniem laptopa

Postautor: zawodzki » 16 sty 2020, 11:08

Prawda jest taka, że w tym momencie pozostaje ci jedynie oddanie laptopa do serwisu. Może się jeszcze okazać, że można go odratować. Przynajmniej ja miałbym taką nadzieję


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]