klonowanie dysku

Tu dowiecie się jak funkcjonuje forum, gdzie szukać informacji i jak formułować posty, by dowiedzieć się jak najwięcej.
Możecie też zadawać pytania odnośnie działania samego forum Dellmania.
wr
wroniak7571
Posty: 1
Rejestracja: 12 sty 2020, 10:21

klonowanie dysku

Postautor: wroniak7571 » 12 sty 2020, 10:33

sklonowałem dysk dell inspirion 17 5000 series - tradycyjny 1TB HDD na SSD 480 GB. Klonowanie przebiegło bez najmniejszych problemów. Niestety dell nie umożliwia uruchomienia systemu z nowego dysku. Pojawia się komunikat ODZYSKIWANIE KOMPUTER WYMAGA NAPRAWY błĄd 0x000000e UŻYJ NARZĘDZI ODZYSKIWANIA. Domyślam się że jest to związane z ścieżka uruchomienia która jest zapisana w UEFI. Proszę o pomoc co dalej z tym zrobić.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: klonowanie dysku

Postautor: piotr_solek » 12 sty 2020, 21:05

wroniak7571 pisze:sklonowałem dysk dell inspirion 17 5000 series - tradycyjny 1TB HDD na SSD 480 GB. Klonowanie przebiegło bez najmniejszych problemów.


Najwyraźniej nie przebiegło zgodnie z intencjami.

Nie ma tu ważnych informacji odnośnie systemu, struktury dysku i programu(jego ustawień), którym dokonałeś przeniesienia danych/utworzenia partycji (też ukrytych). Klonowanie dysku z większej na mniejszą pojemność, z góry obarczona jest ryzykiem. Jeśli oryginalny dysk ma partycję "recovery", to ona też najprawdopodobniej działać nie będzie. Oryginalny dysk zakładam, został odpięty by nie powodował konfliktu. Ustawienia UEFI tak, jak w BIOS'ie. System musi wiedzieć, z którego nośnika startuje.

Być może raz jeszcze, będziesz musiał się tym zająć, postępując zgodnie z instrukcją programu do "klonowania". Szukaj na forach, gdzie o takim oprogramowaniu piszą. Ja używałem tylko oprogramowania od Samsunga, Intela i Sandisk, nie mając żadnych problemów z przerzuceniem danych.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.

Wróć do „Działanie Forum komputerowego DellMania”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika