Dell Inspiron 15 7000 Gaming 7567 - SSD

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
ma
mario13174111
Posty: 1
Rejestracja: 31 gru 2019, 23:16

Dell Inspiron 15 7000 Gaming 7567 - SSD

Postautor: mario13174111 » 31 gru 2019, 23:30

Witam.

Posiadam Notebook Dell Inspiron 15 7000 Gaming 7567 od 2017 roku. Niedawno postanowiłem dodać do niego dysk SSD m.2 - postawiłem na nim system, jest pięknie. Stary dysk HDD miałem dalej podłączony na SATA podczas instalacji nowego systemu na m.2.

Teraz kupiłem dysk SSD SATA 2,5 cala, którym chciałem zastąpić HDD. System na m.2 256 GB + dodatkowy sata SSD 512 GB na dane.

Po podłączeniu SSD pojawił się SupportAssist, który szukał błędów. Jak już udało mi się w BIOS ustawić wszystko jak należy, to okazało się, że notebook nie widzi mojego nowego dysku SSD SATA. Na ekranie pisało, aby sprawdzić kabel... Sprawdzałem wszystko, zmieniałem ustawienia w BIOS, ale nic to nie dawało. Dodatkowo dysk m.2 SSD też był niewidoczny. Tak jakby odłączenie HDD spowodowało, że żadnego dysku nie można znaleźć.

Odłączyłem więc sata SSD, podłączyłem ponownie tamten stary HDD, przywróciłem ustawienia fabryczne w BIOS i... Odpalił się system z m.2 SSD.

Wiem już, że Windows 10 wraz ze sterownikami Dell i całym oprogramowaniem był od początku na HDD i dlatego jego odłączenie powoduje problemy. Pytanie - czy muszę w takim razie sklonować teraz zawartość dysku HDD na nowy SSD, aby całe oprogramowanie się przeniosło?

Czy jest w ogóle jakaś opcja, żebym mógł stary HDD zabrać, zostawić nowy SSD, a Windowsa odpalać z m.2 SSD? Jestem twórcą gier komputerowych i potrzebuję po prostu szybszego dysku, stary HDD jest zbyt powolny, dlatego tak mi zależy na tym, żeby się go pozbyć.

Proszę o pomoc i dziękuję za odpowiedzi.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dell Inspiron 15 7000 Gaming 7567 - SSD

Postautor: piotr_solek » 04 sty 2020, 00:19

mario13174111 pisze:. Pytanie - czy muszę w takim razie sklonować teraz zawartość dysku HDD na nowy SSD, aby całe oprogramowanie się przeniosło?

Czy jest w ogóle jakaś opcja, żebym mógł stary HDD zabrać, zostawić nowy SSD, a Windowsa odpalać z m.2 SSD?

Proszę o pomoc i dziękuję za odpowiedzi.


Ja bym sklonował, o ile nie będzie z tym problemu (różne pojemności dysków, ustawienia systemowe windows oraz partycja przywracania systemu). Ustawienia UEFI (BIOS), to już osobna kwestia. Skoro się za to zabierasz, to chyba wiesz , co robisz. W sieci znajdziesz mnóstwo filmów instruktażowych.

Kopia bezpieczeństwa. Zapewni ją HDD (skoro pierwotna instalacja na nim była), jeśli coś nie wyjdzie.

Druga kwestia, tu też nie widzę problemu. Sprawdź ustawienia UEFI/BIOS i zainicjuj nową instalację. Pamiętaj o sformatowaniu partycji (GPT lub MBR). Jeśli masz ustawiony tryb RAID, to wyłącz - usuń stare ustawienia, jeśli dotyczy. No chyba, że wiesz, co robisz.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.

Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]