Problem z przełączaniem z głośników na słuchawki

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
Ja
Janusz S
Posty: 8
Rejestracja: 08 paź 2018, 23:07

Problem z przełączaniem z głośników na słuchawki

Postautor: Janusz S » 14 sie 2019, 14:36

Witam
Mam problem z odsłuchiwaniem dźwięku w słuchawkach, kiedy je podłączę nic nie słychać a głośniki się nie wyłączają, po zresetowaniu laptopa z podłączonymi słuchawkami dźwięk jest słyszalny. Kombinowałem z różnymi ustawieniami i nic nie pomaga. Nie wiem czy to wina sprzętu czy systemu. Tak się dzieje od nowości, nawet gościu z pomocy technicznej na początku zauważenia tej bolączki poradził aby resetować komputer z podłączonymi słuchawkami.

Inspiron 15 3576, Win10 zakupiony we wrześniu 2018r.

Jeśli ktoś miał/ma takie problemy to proszę o info jak z tego wybrnąć.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Problem z przełączaniem z głośników na słuchawki

Postautor: piotr_solek » 15 sie 2019, 19:18

Masz Dell audio? Czy po podłączeniu masz informację o aktywnym porcie (nawet jeśli nie ma dźwięku)? Weź słuchawki innego producenta i sprawdź czy problem się pojawia. Sprawdź czy nie było ważnych aktualizacji. Jeśli port nie jest fizycznie uszkodzony a słuchawki są kompatybilne, to już pozostaje Ci wykluczyć system. Oczywiście nie ma gwarancji poprawy, bo z każdą kolejną wersją Win10, "coś się psuje", lub znikają opcje ustawień.

Ja bym spróbował (jeśli dotyczy) odinstalować sterownik/oprogramowania od dźwięku i niech system sam dopasuje sterowniki. Po restarcie wystarczy sprawdzić czy jest poprawa.

ps Win10 miał już tyle wersji, że samo Win10 nic już nie mówi...


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
Ja
Janusz S
Posty: 8
Rejestracja: 08 paź 2018, 23:07

Re: Problem z przełączaniem z głośników na słuchawki

Postautor: Janusz S » 16 sie 2019, 20:29

Nie, nie mam Dell audio i po podłączeniu słuchawek nie pojawia się jakikolwiek komunikat. Próby robiłem na trzech różnych słuchawkach.
Wczoraj pobrałem i zainstalowałem trzy live dystrybucje linuksowe: ubuntu, mint, elementary i na każdej nie ma takiego problemu, podłączając słuchawki wyłączają się głośniki i odwrotnie. W takim razie to wina Win10.
Dzisiaj ściągnąłem: Realtek-High-Definition-Audio-Driver_AH6RR_WIN_6.0.1.8339_A01.exe mam nadzieję że pomoże, jeśli nie to wypróbuję jak proponujesz, odinstalowanie sterowników windows. Dzięki.


Ja
Janusz S
Posty: 8
Rejestracja: 08 paź 2018, 23:07

Re: Problem z przełączaniem z głośników na słuchawki

Postautor: Janusz S » 16 sie 2019, 20:48

Pomogło!!! zainstalowanie nowego drivera dell audio, pojawia się komunikat i po zatwierdzeniu wyboru(słuchawki) słychać dźwięk/muzykę, po odłączeniu słuchawek powraca dźwięk w głośnikach.
Problem wydaje się być rozwiązany.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Problem z przełączaniem z głośników na słuchawki

Postautor: piotr_solek » 16 sie 2019, 23:22

Brawo.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.

Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika