Problem z kolorami

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
Te
Tessa
Posty: 2
Rejestracja: 11 sie 2019, 14:59

Problem z kolorami

Postautor: Tessa » 11 sie 2019, 15:04

3 lipca kupiłam w Euro Agd laptop Dell Inspiron 5570 15,6" Intel Core i5-7200U - 8GB RAM - 256GB Dysk - R530 Grafika - Win10. W sklepie pokazano mi piękna tapetę i zapewniano, że laptop ma dobre parametry, jeśli chodzi o grafikę. Problem zaczął się, gdy zainstalowalam Windows. Przeglądając strony w internecie i własne zdjęcia, zauważyłam, że kolory są bardzo kiepskie. Kiedy rozjasnialam obraz, było nieco lepszy, ale kolory były wyblakłe. Biały był szary, czerwony bardziej pomarańczowym. Zgłosiłam to w sklepie juz po kilku dniach, ale o zwrocie gotówki nie ma nawet mowy. Poradźcie co zrobić? Próbować to naprawiać, czy raczej parametry komputera są tutaj tak marne, że nic nie da się zrobić. Próbowałam kalibracji. Bez rezultatu. 
 

 


 


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Problem z kolorami

Postautor: piotr_solek » 12 sie 2019, 01:47

Czy oby na pewno oglądałaś ten sam laptop z tą samą matrycą? Być może tamta była błyszcząca lub o podwyższonych parametrach a w tym modelu masz matową. Wstaw link do oferty.
Idź do sklepu i porównaj...jeśli dostałaś inny to żądaj wymiany.
Zainstalowałaś? Co? System, który już był zainstalowany..czy zainstalowałaś sobie jakąś inną wersję? Kalibracja tz jaka opcja ?Ustawiłaś kolory w systemie czy z poziomu oprogramowania karty graficznej?

Parametry nie mają tu nic do rzeczy chyba , że masz na myśli właściwości matrycy. Wystarczy poczytać opinie by się zreflektować.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.

Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: DELLMania, Google [Bot]