Inspiron 5378 + Windows 10 1903 Brak trybów podświetlenia matrycy

Instalacja Windows 10 na sprzęcie Dell, problemy z Windows 10, pytania odnośnie systemu Windows 10, Windows 10 Dell
ml
mlyn
Posty: 4
Rejestracja: 17 lip 2019, 07:33

Inspiron 5378 + Windows 10 1903 Brak trybów podświetlenia matrycy

Postautor: mlyn » 17 lip 2019, 08:11

Po aktualizacji do Windows 10 1903 zniknęła możliwość ustawienia osobnych trybów jasności matrycy dla pracy na baterii i ładowarce. Jeśli ustawi się jasność ekranu to jest ona taka sama dla obydwu trybów i nie zmienia się. Wcześniej można było ustawić osobny poziom podświetlenia na baterii i osobny na ładowarce
Po cofnięciu do kompilacji 1809 problem znika.
Czy jeszcze ktoś miał taki problem?


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Inspiron 5378 + Windows 10 1903 Brak trybów podświetlenia matrycy

Postautor: piotr_solek » 20 lip 2019, 14:34

Jest dalej (tylko już w innej formie) w postaci "suwaka", po prawej stronie (na dole, tam gdzie są ustawienia i powiadomienia). Osoby przyzwyczajone do stałych ustawień będą narzekać... Dodatkowe opcje są pod ikonką baterii (zmiana wydajności zmieni też jasność). Kolejne opcje trzeba ustawić już wchodząc w: panel kontrolny--opcje zasilania.

Dalej jest skrót na klawiaturze pomagający dopasować (klawiszem funkcyjnym) jasność do swoich potrzeb. Bardziej zaawansowane modele mają też ustawienia w BIOS'ie.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
ml
mlyn
Posty: 4
Rejestracja: 17 lip 2019, 07:33

Re: Inspiron 5378 + Windows 10 1903 Brak trybów podświetlenia matrycy

Postautor: mlyn » 24 lip 2019, 07:19

Podświetlenie i zmiana działa, ale mnie chodziło o osobne tryby ustawione dla zasilacza i dla baterii. Przykładowo:

Na kompilacji 1809
Zasilanie z kabla: Podświetlenie matrycy ustawione na 100% i najwyższy tryb wydajności
Zasilanie z baterii: Podświetlenie matrycy na 60% i tryb oszczędzania energii
W przypadku podłączenia ładowarki podświetlenie i tryb same się zmieniały na wyższe.
Po odłączeniu podświetlenie samo się zmniejszało, a plan zmieniał się na oszczędzanie baterii

Po aktualizacji: Ustawione podświetlenie wyższe na kablu, po odłączeniu ładowarki podświetlenie nie przygasa. Podczas pracy na baterii po podłączeniu kabla ekran odrobinę się rozjaśnia, ale po odłączeniu kabla już nie przygasa.
Niezależnie od podłączenia pamięta ostatnią wartość

Próbowałem edytować plany na zasilaniu z baterii i na pracy z ładowarką, ale nic się nie zmieniło


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Inspiron 5378 + Windows 10 1903 Brak trybów podświetlenia matrycy

Postautor: piotr_solek » 24 lip 2019, 18:31

Tak, wiem o co chodzi. Po którejś aktualizacji, zniknęły plany zasilania. Też ich nie mam, ale już zdążyłem przywyknąć, zwłaszcza , że były problemy.

Samo podświetlenie, tak jak pisałem BIOS, lub za pomocą skrótu na klawiaturze lub suwak po kliknięcie na ikonę baterii (działa tak samo, jak zmiana planu zasilania).
Obrazek

Tutaj pokazują jak przywrócić pozostałe plany: https://www.tenforums.com/tutorials/110 ... -10-a.html
, ale nie doczytałem nigdzie info opcji podświetlania.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
ml
mlyn
Posty: 4
Rejestracja: 17 lip 2019, 07:33

Re: Inspiron 5378 + Windows 10 1903 Brak trybów podświetlenia matrycy

Postautor: mlyn » 30 lip 2019, 20:47

Problem sam się rozwiązał. Zaktualizowałem jeszcze raz do kompilacji 1903 i tym razem wszystko jest OK. Nie zrobiłem nic...
No coż.. windows :)


ml
mlyn
Posty: 4
Rejestracja: 17 lip 2019, 07:33

Re: Inspiron 5378 + Windows 10 1903 Brak trybów podświetlenia matrycy

Postautor: mlyn » 06 sie 2019, 07:18

No i problem powrócił...

Na w10 1809 było tak:
https://www.youtube.com/watch?v=XjYstBtSdIk

Po aktualizacji do w10 1903 tydzień było dobrze i dziś... powrót do stanu wyjściowego
Plany zasilania się zmieniają (w zależności podłączenia ładowarki lub nie), podświetlenie w systemie się nie zmienia:
https://www.youtube.com/watch?v=WEgeL7U7jpU

ale co ciekawe.. w BIOSie podświetlenie się zmienia:
https://www.youtube.com/watch?v=yfDJ0xt1fm4

Od tamtej pory nie zainstalowałem żadnej poprawki. Nie dokonałem też znaczących zmian w systemie

W czym może być problem?


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Inspiron 5378 + Windows 10 1903 Brak trybów podświetlenia matrycy

Postautor: piotr_solek » 06 sie 2019, 18:26

mlyn pisze:No i problem powrócił...

Od tamtej pory nie zainstalowałem żadnej poprawki. Nie dokonałem też znaczących zmian w systemie

W czym może być problem?


System sam sobie zainstalował aktualizacje.

A BIOS'em, to wcale nie jest takie ciekawe, bo działa niezależnie od zainstalowanego systemu. Ale po załadowaniu "Windows", pełni role podrzędną.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.

Wróć do „Laptopy Dell i Windows 10”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]