Dell 7275 nie wykrywa nowej baterii

Problemy związane z: Laptop Dell Latitude
pi
pioterAlfa
Posty: 2
Rejestracja: 18 cze 2019, 22:49

Dell 7275 nie wykrywa nowej baterii

Postautor: pioterAlfa » 19 cze 2019, 08:10

Witam,
Chciałem się was poradzić w kwestii wymiany baterii, którą zamówiłem z Chin.
Bateria teoretycznie nowa oryginalna Dell 30Wh 7VKV9 0K9GVN o pojemności 4020mAh.
W laptopie Dell 7275 mam baterię 7VKV9 0V55D0 o pojemności 3910mAh i taką też zamówiłem, ale przysłali mi tą powyżej. Zamieniłem baterie i niestety laptop jej nie wykrywa.

Może coś robię nie tak i dlatego jej nie wykrywa. Proszę jakiegoś kierownika żeby poratował radą ;)

Specyfikacja laptopa:
Dell 7275 (wgrałem najnowszy bios ze strony producenta)
matryca FullHD
intel core m7 6y75,
8gb ram
ssd 512gb

Załączam zdjęcia obu baterii dla porównania.

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dell 7275 nie wykrywa nowej baterii

Postautor: piotr_solek » 20 cze 2019, 09:29

A co dokładnie zrobiłeś? Masz zainstalowany "dell command power manager"? Jakieś reakcje ze strony laptopa..?


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
pi
pioterAlfa
Posty: 2
Rejestracja: 18 cze 2019, 22:49

Re: Dell 7275 nie wykrywa nowej baterii

Postautor: pioterAlfa » 21 cze 2019, 07:35

Po podłączeniu baterii nie jest ona wykrywana ani w biosie ani przez win10.
Po podłączeniu ładowarki i wciśnięciu przycisku power miga dioda 1x na biało i 5x na pomarańczowo.
Po wyłączeniu komputera i zostawieniu go na ładowaniu miga pulsacyjnie cały czas dioda pomarańczowa (tak jakby ładowanie baterii).
Zgłębiając temat dokopałem się do informacji odnośnie sygnalizacji i prawdopodobnie, jeżeli jest to mocniejsza bateria to możliwe, że moja ładowarka Dell 30W jest dla niej za słaba i jej nie ładuje. Jeżeli bateria jest nowa i nie ładowana a trochę leżała na magazynie to możliwe, że jest "pusta".
Ten sygnał diody 1x na biało i 5x na pomarańczowo oznacza błąd połączenia baterii z ładowarką.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dell 7275 nie wykrywa nowej baterii

Postautor: piotr_solek » 21 cze 2019, 21:17

Dopóki nie będziesz miał możliwości sprawdzenia, na innym laptopie ,możesz uznać, że bateria jest wadliwa. Jeśli masz problem z ładowaniem starej, to płyta główna. Jak ci się nudzi i "chcesz" coś zepsuć, to rozłącz bateryjkę od BIOS'u. Po chwili podłącz wszystko (bateryjkę i główną baterię) na nowo. Nie uruchamiaj od razu. Daj szansę baterii się podładować. A nuż coś zaskoczy.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.

Wróć do „Laptopy Dell Latitude”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]