Karta sieciowa Killer vs Intel

Problemy związane z: Laptop Dell XPS
mo
mohinder
Posty: 14
Rejestracja: 27 sty 2019, 13:21

Karta sieciowa Killer vs Intel

Postautor: mohinder » 09 mar 2019, 06:42

Witam
Przed kupnem laptopa Dell XPS 15 9750 dużo czytałem i widziałem sporo wpisów o problemach z kartą sieciową Killer. Jako, że komputer szedł trochę czasu to w tym czasie zamówiłem Intela 9260. Komputer dotarł i dział jak powinien jesli chodzi o wifi. Jendak wymieniłem kartę Killer 1535 na tą Intela. Też wszystko działało jak nalezy. Jednak w pewnym momencie stwierdziłem, że mam wolne połączenie z moją prywatną chmurą od Seagate Personal Cloud. Transfer między komputerem a chmurą był w okolicy 12-14MB/s. Zmieniłem kartę na Killera i transfer wzrósł do około 18-19MB/s co mnie cieszy ale nie tak jak połączenie pomiędzy chmurą a Surfacem Pro 4 gdzie transfer był w okolicy 25MB/s.
Teraz czytałem o nowszym Kilerze 1550. Czy ktoś już miał kontakt z tą kartą?
Zastanawiam się nad nią. Nie jest droga to może zakupię ale najpierw chciałem zapytać, bo może te opisywane problemy to właśnie z tą kartą?
Pozdrawiam


mo
mohinder
Posty: 14
Rejestracja: 27 sty 2019, 13:21

Re: Karta sieciowa Killer vs Intel

Postautor: mohinder » 22 mar 2019, 11:14

No dobra. Stało się, karta killer 1550 dotarła i już po wymianie. Po zainstalowaniu i sprawdzeniu transferu wychodzi, że jest sporo lepiej. Szybkość kopiowania pliku z chmury to około 21MB/s a w drugą stronę około 23MB/s natomiast na karcie Killer 1535 tej oryginalnej transfer był około 18-19MB/s.
Samo otwieranie stron też wyraźnie się poprawiło. Nie mam, żadnych problemów z wifi ani bluetooth z czego jestem bardzo zadowolony. Co prawda z poprzednią też nie miałem ale zdecydowałem się na próbę i jest ok.
Pozdrawiam


Wróć do „Laptopy Dell XPS”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]