Nagłe wyłączanie komputera XPS 15 9570. Dlaczego?

Problemy związane z: Laptop Dell XPS
mo
mohinder
Posty: 14
Rejestracja: 27 sty 2019, 13:21

Nagłe wyłączanie komputera XPS 15 9570. Dlaczego?

Postautor: mohinder » 22 lut 2019, 22:29

Witam
Wczoraj podczas grania około 30minut komputer nagle się wyłączył. Włączyłem i uruchomiłem grę i po chwili to samo. Dobra, zostawiłem to w spokoju i dzisiaj znowu ppróba grania spowodowała wyłączenie. Jak znaleźć przyczynę? Podczas normalnej pracy w windowsie komputer zachowuje się normalnie.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Nagłe wyłączanie komputera XPS 15 9570. Dlaczego?

Postautor: piotr_solek » 23 lut 2019, 12:28

Sprawdź sobie temperatury i zrób test diagnostyczny dostępny na stronie producenta . Wysokie wartości wskażą, gdzie jest problem.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
mo
mohinder
Posty: 14
Rejestracja: 27 sty 2019, 13:21

Re: Nagłe wyłączanie komputera XPS 15 9570. Dlaczego?

Postautor: mohinder » 23 lut 2019, 22:28

Sprawdzałem temperatury przy pomocy HW info no ale to było po restarcie więc mogły już być ok. Program diagnostyczny nic nie wykrywa :(
A może znasz jakiś program który zapisuje temperatury i w momencie wyłaczenia zostają ostatnie sprawdzone zapamiętane?


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Nagłe wyłączanie komputera XPS 15 9570. Dlaczego?

Postautor: piotr_solek » 24 lut 2019, 13:25

A co ma wykryć? Jak by coś wykazał, to miał byś "większy" problem. Trzeba zwrócić uwagę na temperatury w spoczynku i pod obciążeniem. Wysokie wartości mogą świadczyć o konieczności serwisu układu chłodzenia. Oczywiście zakładam, że nie było żadnych prób podbijania taktowania podzespołów.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
mo
mohinder
Posty: 14
Rejestracja: 27 sty 2019, 13:21

Re: Nagłe wyłączanie komputera XPS 15 9570. Dlaczego?

Postautor: mohinder » 24 lut 2019, 21:26

Nie, nie bawiłem się w żadne podkręcanie. Układ chłodzenia przeglądałem jak kupiłem sprzęta i jest czyściutki, wentylatory kręcą. Być może pasta do wymiany. Będę z tym walczył dalej. Podłączałem dysk dodatkowy, wymieniłem oryginalny SSD na Samsunga 970 EVO 1TB i może to się przyczynia do tego problemu. Może wymienie na chwilę na oryginalny SSD i odłącze tego HDD i zobaczę. Zastanawiam się też czy może być przyczyną brak baterii bo miałem "dużą" 97Wh ale, że chciałem dołożyć dysk to zamówiłem i czekam na tą mniejszą 56Wh i obecnie baterii nie mam. Jutro wreszcie będę miał wiecej czasu to będę kombinował.
Dziękuje za wsparcie.


mo
mohinder
Posty: 14
Rejestracja: 27 sty 2019, 13:21

Re: Nagłe wyłączanie komputera XPS 15 9570. Dlaczego?

Postautor: mohinder » 25 lut 2019, 16:02

Sprawa się wyjaśniła. Pewnie nikt mi nie uwierzy ale przyczyną był przedłużacz bardzo "chińskiej" jakości. Po pominięciu przedłużacza nie ma problemu. Podpowiedział mi to log z BIOS'u który mówił o odłączeniu zasilacza, podłączeniu i ponownym odłączeniu i to wszystko w ciągu sekundy. Pozdrawiam i dziękuję.


Wróć do „Laptopy Dell XPS”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]