Dell Latitude E6530 - gubi sieć WiFi, kod 10 na karcie sieciowej

Problemy związane z: Laptop Dell Latitude
Re
ReVsky
Posty: 2
Rejestracja: 10 lut 2019, 21:37

Dell Latitude E6530 - gubi sieć WiFi, kod 10 na karcie sieciowej

Postautor: ReVsky » 10 lut 2019, 21:46

Witam,

Mam problem z moim laptopem, Dell Latitide E6530. Problemem jest gubienie sieci Wifi po uruchomieniu laptopa trzeba zresetować karte Wifi (broadcom 802.11n) gdzie czasem przy resecie zacina się i resetuje się samoczynnie. Drugim problemem jest kod 10 na karcie sieciowej intel 82579lm. Karta nie wstaje po wgraniu żadnych sterowników czy to z win 7 czy win 10, dodatkowo przestał działać port ethernetowy... dramat...
2x przywracanie systemu
2x format i na czysto Win 10 wgrany
powrot do Win 7 gdzie nie działa już kompletnie nic

Proszę o pomoc bo już nie mam pomysłów jak wybrnąć z tego gó....a.

Pozdrawiam


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dell Latitude E6530 - gubi sieć WiFi, kod 10 na karcie sieciowej

Postautor: piotr_solek » 11 lut 2019, 14:02

Sam sobie pracy dorzucasz. W zależności skąd masz laptopa, przywróć ustawienia fabryczne (BIOS), zainstaluj legalny system oraz zestaw podstawowych sterowników ze strony Dell (po numerze z service tagu). Zainstaluj krytyczne poprawki (jeśli dotyczy). Zrób test diagnostyczny z sprawdź czy nie ma jakiś wad technicznych. Reszta sterowników wg. uznania. W zależności jaka masz kartę i system czasami nawet nie trzeba instalować sterowników. Dell zapewnia zestaw działających sterowników. System Microsoftu sam sobie zainstaluje (np Win10) sterowniki czy tego potrzeba czy nie. Odnośnie błędów jest to, do znalezienia w wyszukiwarce.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
Re
ReVsky
Posty: 2
Rejestracja: 10 lut 2019, 21:37

Re: Dell Latitude E6530 - gubi sieć WiFi, kod 10 na karcie sieciowej

Postautor: ReVsky » 13 lut 2019, 22:07

Zaaktualizowałem BIOS do najnowszej wersji, posiadam oryginalny klucz do Win 7 i Win 10, użyłem service tag i z strony Della pobrałem najnowsze sterowniki do tego laptopa i nadal nie działa port ethernetowy, nie potrafię zainstalować sterowników do karty sieciowej (nadal kod 10) a wifi działa jak chce (czyli cześciej nie działa i gubi sieć niż działa)


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dell Latitude E6530 - gubi sieć WiFi, kod 10 na karcie sieciowej

Postautor: piotr_solek » 15 lut 2019, 14:22

Nie odhaczyłeś wszystkich czynności , więc kolejne (instrukcje) mijają się z celem. Każda jedna instrukcja wyklucza potencjalne błędy..i jeśli oddasz laptopa do serwisu , to zrobią podobną diagnozę.

Kod 10 związany jest ze sterownikami, więc w zależności, którą wersję używasz być może trzeba zainstalować wcześniejszą. Instalacja sterowników (kolejność) może też mieć znaczenia.

Tutaj link do poczytania: https://www.dell.com/community/Networki ... -p/4556215

Ja sam nigdy nie miałem z tym laptopem problemów. Rozłączanie wifi (np kwestia zasięgu) może być związane i innymi urządzeniami ( np router). Wifi może mieć ustawione rozłączanie celem zaoszczędzenia energii. W sieci jest to już opisane.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.

Wróć do „Laptopy Dell Latitude”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]