Dell Inspiron 5482 - dlaczego nowy komputer się zacina?

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
Gw
Gwinpin
Posty: 2
Rejestracja: 07 sty 2019, 16:09

Dell Inspiron 5482 - dlaczego nowy komputer się zacina?

Postautor: Gwinpin » 03 lut 2019, 18:05

Hej :)
Od około tygodnia jestem posiadaczką laptopa Dell Inspiron 5482 (dokładne parametry poniżej).

Początkowo wszystko działało sprawnie, ale od dzisiaj komputer się zacina - szczególnie widać to w czasie oglądania filmów (np. na Netflixie dźwięk leci normalnie albo się zapętla, a obraz zaczyna się zacinać, przeskakiwać po kilka klatek, i trwa to aż do wyłączenia aplikacji) czy grania (tu obraz zatrzymuje się na kilka sekund, a muzyka w tym czasie się zapętla - powtarzana jest jedna i ta sama fraza, po czym wszystko mija i można kontynuować grę). Drobne zacięcia zdarzają się również w czasie przeglądania plików czy używania pakietu Office. Zacięcia zdarzają się ok. raz na pół godziny-godzinę. Komputer zacina się również w trybie offline.

Sprawdziłam sterowniki, przeprowadziłam diagnostykę przez aplikację Support Assist i przez stronę Della. Sprawdziłam różnymi antywirusami.

Czy ktoś ma pomysł co to może być? Nie wiem czy zwrócić/reklamować komputer, czy to coś banalnego...

Z poprzednim komputerem, ten sam model, zamówiony kilka tygodni temu i zwrócony, miałam identyczny problem, ale od samego początku - tu pojawił się po ok. tygodniu używania sprzętu.

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie sugestie!!!

Pamięć: 8 GB
Procesor: Intel(R) Core(TM) i5-8265U CPU @ 1.60GHz[Cores 4] [Logical/Core 2]
System operacyjny: Microsoft Windows 10 Home
Karta graficzna: Intel(R) UHD Graphics 620 + Nvidia GeForce MX130
Dodatkowy dysk SanDisk 480 GB SATA III SSD Plus (535 MB/s)


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dell Inspiron 5482 - dlaczego nowy komputer się zacina?

Postautor: piotr_solek » 03 lut 2019, 18:31

Gwinpin pisze:Hej :)

Sprawdziłam sterowniki, przeprowadziłam diagnostykę przez aplikację Support Assist i przez stronę Della. Sprawdziłam różnymi antywirusami.

Czy ktoś ma pomysł co to może być? Nie wiem czy zwrócić/reklamować komputer, czy to coś banalnego...

Z poprzednim komputerem, ten sam model, zamówiony kilka tygodni temu i zwrócony, miałam identyczny problem, ale od samego początku - tu pojawił się po ok. tygodniu używania sprzętu.

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie sugestie!!!

Pamięć: 8 GB
Procesor: Intel(R) Core(TM) i5-8265U CPU @ 1.60GHz[Cores 4] [Logical/Core 2]
System operacyjny: Microsoft Windows 10 Home
Karta graficzna: Intel(R) UHD Graphics 620 + Nvidia GeForce MX130
Dodatkowy dysk SanDisk 480 GB SATA III SSD Plus (535 MB/s)


Myślę ,że to banalna sprawa. Na początku sugeruje usunąć wszystkie dodatkowe programy antywirusowe. Systemowy wystarczy. Windows 10 bywa (w zależności od jego wersji) problematyczny. Dużo usług działa w tle powodując zacięcia. Wyłączenie, restart też może nie pomóc do momentu zainstalowania np aktualizacji. Sam system też ma wbudowany skaner "defender", więc dopiero po przyglądnięciu się, co jest zainstalowane (co działa w tle w trakcie zacięć) można coś powiedzieć. Sugeruje zabrać laptopa do znajomego "informatyka", który wie na co patrzeć. Netflix, na niektórych filmach, też może się przyciąć...choć na laptopie tego nie zauważyłem. Na laptopie są też dwie karty graficzne, które automatycznie powinny się przełączać.
Diagnostyka potwierdziła brak problemów sprzętowych , więc pozostaje programowe szukanie przyczyny. Przeglądnięcie (zainstalowanie) aktualizacji (zwłaszcza tych krytycznych) na stronie Dell może przynieść poprawę.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
Gw
Gwinpin
Posty: 2
Rejestracja: 07 sty 2019, 16:09

Re: Dell Inspiron 5482 - dlaczego nowy komputer się zacina?

Postautor: Gwinpin » 03 lut 2019, 21:55

piotr_solek pisze: Na początku sugeruje usunąć wszystkie dodatkowe programy antywirusowe. Systemowy wystarczy.

Nic się nie zmieniło :(

piotr_solek pisze: Windows 10 bywa (w zależności od jego wersji) problematyczny. Dużo usług działa w tle powodując zacięcia. Wyłączenie, restart też może nie pomóc do momentu zainstalowania np aktualizacji. Sam system też ma wbudowany skaner "defender", więc dopiero po przyglądnięciu się, co jest zainstalowane (co działa w tle w trakcie zacięć) można coś powiedzieć.

Powyłączałam wszystkie aplikacje działające w tle, synchronizację, problem nie zniknął.

piotr_solek pisze: Sugeruje zabrać laptopa do znajomego "informatyka", który wie na co patrzeć.

Gdybym takiego miała nie musiałabym pytać na forum ;)

piotr_solek pisze: Netflix, na niektórych filmach, też może się przyciąć...

Przyciąć tak, ale nie w taki sposób (rozjechanie się obrazu i dźwięku na bardzo długo) - pracowałam już na wiekowym sprzęcie i z niczym takim nigdy się nie spotkałam.

Ale dziękuję za opinię!


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dell Inspiron 5482 - dlaczego nowy komputer się zacina?

Postautor: piotr_solek » 04 lut 2019, 09:14

Gwinpin pisze:Nic się nie zmieniło :(

To też wiele nie mówi.

Nie trzeba wyłączać wszystkich usług ,tylko sprawdzić menadżerem zadań (ctrl+alt+del) obciążenie cpu, dysku. Na czerwono będzie podświetlone to , co najbardziej obciąża dany podzespół.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
un
undercarriage
Posty: 1
Rejestracja: 10 paź 2019, 00:15

Re: Dell Inspiron 5482 - dlaczego nowy komputer się zacina?

Postautor: undercarriage » 10 paź 2019, 00:20

Cześć, czy udało Ci się rozwiązać problem?
Mam ten sam sprzęt (parametry te same) i dokładnie taki sam problem.
Apogeum nastąpiło po włożeniu karty sd. Komputer najpierw nie mógł jej znaleźć, po czym "skraszował" się na kilka minut. NIe pomagało zamknięcie zadań itp. procesora nic nie obciąża , wyłączyłem niepotrzebne zadania.
Moze to wada fabryczna?
Pozdrawiam,
Dawid


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]