Po wymianie kości ram laptop się resetuje

Problemy związane z: Laptop Dell Latitude
bo
bos_kg
Posty: 5
Rejestracja: 01 lut 2019, 10:34

Po wymianie kości ram laptop się resetuje

Postautor: bos_kg » 01 lut 2019, 11:04

Witam jestem nowym posiadaczem laptopa dell latitude e6410, po za kupie dell oczywiście używki myślę sobie zmiennie sobie ram, miałem kość 4 gb po zmianie albo obraz ma paski zachowuje się jak z zbita matryca albo się resetuje na logo Windows 10, a na 4 gb 2 x 2 gb działa ok, po dołożeniu miał bym 6gb chyba jest kość nie kompatybilna i nie wiem co z tym faktem zrobić..


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Po wymianie kości ram laptop się resetuje

Postautor: piotr_solek » 03 lut 2019, 18:13

A sprawdzałeś czy obsługuje tą 4GB kość pamięci (marki i parametry znane tylko tobie). Jeśli mają różne parametry , to tą wolniejszą trzeba włożyć do pierwszego banku (A) a szybszą do drugiego (B). By wykluczyć wadliwą kość wystarczy włożyć jedną. Szybki test uruchomienia systemu zazwyczaj wystarcza.
Tam są DDR3 PC3-8500 (fab. kości)


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
br
brak
Posty: 2
Rejestracja: 10 wrz 2019, 08:50

Re: Po wymianie kości ram laptop się resetuje

Postautor: brak » 10 wrz 2019, 09:06

po zmianie albo obraz ma paski zachowuje się jak z zbita matryca albo się resetuje na logo Windows 10

Mi to wygląda na ewidentny problem z RAM. Są dwie opcje:
1. Ram jest nieobsługiwany i laptop nie wie jak sobie z nim poradzić, stąd ma problemy z synchronizacją częstotliwości obu kości - każda pracuje inaczej i stąd błędy.
2. Kość RAM jest uszkodzona.
Osobiście obstawiałbym to pierwsze, niestety w tym laptopie manualnym ustawieniem częstotliwości i timingami nic nie zrobisz.



__________
www


Wróć do „Laptopy Dell Latitude”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]