Wymiana dysku7280

Tutaj możesz podzielić się swoimi doświadczeniami w rozwiązywaniu problemów, które nie wymagają zaawansowanej wiedzy informatycznej
da
dante
Posty: 4
Rejestracja: 13 maja 2018, 18:30

Wymiana dysku7280

Postautor: dante » 15 lis 2018, 15:47

Witam posiadam 7280 S/N 9YNMLH2 i mierzę się z zamiarem wymiany dysku. Zastanawiam się nad zakupem tego - https://allegro.pl/nowy-dysk-ssd-samsun ... d00be2ff62 aczkolwiek mam pewien ambaras.
W specyfikacji którą znalazłem nie będzie problemu z w/w dyskiem, aczkolwiek sprzedawca upiera się, że nie będzie działać na moim laptopie. Jestem trochę zmieszany, pomożecie ?


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Wymiana dysku7280

Postautor: piotr_solek » 15 lis 2018, 19:57

Ja bym zaryzykował. Choć laptop może nie wykorzystać możliwości nowego napędu SSD. Generalnie na dysku nie pisze, z którymi modelami jest kompatybilny , więc pozostaje nam zgodność interfejsu (zgodności nie ma ale jest wsteczna kompatybilność) i rozmiar .

Być może sprzedawca testował ten model i były jakieś problemy..


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Wymiana dysku7280

Postautor: piotr_solek » 17 lis 2018, 00:05

*sprostowanie
Zgodność interfejsu...ale nie protokołu NVM-Express 1.3. Całkiem osobną sprawą staje się instalacja systemu starszego niż Win 10.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
da
dante
Posty: 4
Rejestracja: 13 maja 2018, 18:30

Re: Wymiana dysku7280

Postautor: dante » 22 lis 2018, 12:08

Wielkie dzięki za udzielone informacje. W/w dysk zakupiłem i śmiga w laptopie, aż miło


Wróć do „Forum dyskusyjne - Drobne problemy, z którymi sami możemy sobie dać radę”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]