Nowy Dell Inspiron 5577 - temperatura

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
Ad
Adamm
Posty: 4
Rejestracja: 22 paź 2018, 01:49

Nowy Dell Inspiron 5577 - temperatura

Postautor: Adamm » 22 paź 2018, 02:29

Witam,

Niestety swój pierwszy post rozpoczynam od pytania w dziale dotyczącym problemów :(.

Jakieś 3 tygodnie temu kupiłem sobie Inspirona 5577 (i7-7700hq, 8gb RAM, GTX1050, SSD 128 + HDD 1TB, win10). Już po krótkim czasie zauważyłem że szybko robi się dość ciepły, najbardziej w miejscu zaznaczonym na zdjęciu.

obszar.png


Niestety nie wiem czy powinienem się przyzwyczaić do takich temperatur (ok. 50-55 C przy przeglądaniu stron, YTube itd. do 85C w grach) czy skorzystać z gwarancji?

Dodatkowo dołączam zrzut z HWMonitora po przejściu samouczka z gry Wiedźmin 2 z około 2011 roku.

temperatura.png


Jeśli będą potrzebne jakieś dodatkowe załączniki, chętnie podrzucę.

Z góry dziękuję za poświęcony czas i wszelką pomoc/opinię.

Pozdrawiam,
Adam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Nowy Dell Inspiron 5577 - temperatura

Postautor: piotr_solek » 22 paź 2018, 10:10

W zależności od profilu zasilania , tak wygląda w porządku.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
Ad
Adamm
Posty: 4
Rejestracja: 22 paź 2018, 01:49

Re: Nowy Dell Inspiron 5577 - temperatura

Postautor: Adamm » 03 lis 2018, 20:16

Piotrze, dziękuję za odpowiedź.

Mam jeszcze jedno pytanie. Co jakiś czas laptop rozładowuje około 5% stanu baterii mimo ciągłego podpięcia do sieci po czym od razu bierze się za jej uzupełnianie. Najczęściej dzieje się tak podczas grania.

To normalne działanie czy reakcja na jakiś proces, temperaturę etc?

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Nowy Dell Inspiron 5577 - temperatura

Postautor: piotr_solek » 04 lis 2018, 13:44

A to też może zależeć od profilu zasilania. Ja mam u siebie kilka trybów ładowania. Można ustawić, od jakiego momentu będzie laptop ładowany, lub w jakich godzinach (profil na zasilaczu lub szybkie ładowanie..). Jeśli nie ma w instrukcji informacji, o takich opcjach, to warto się temu przyjrzeć.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
Ad
Adamm
Posty: 4
Rejestracja: 22 paź 2018, 01:49

Re: Nowy Dell Inspiron 5577 - temperatura

Postautor: Adamm » 09 lis 2018, 02:47

Cześć,

Przejrzałem zarówno profil zasilania - mam tam ustawiony standard, nic nie mieszałem a przeglądając opcje jakie tam są nie zauważyłem żadnych wzmianek o rozładowywaniu baterii podpiętej do sieci.

Podobnie w przypadku Dell Power Manager - opcje ładowania o konkretnych godzinach mam wyłączone.

W celu sprawdzenia czy to się powtórzy włączyłem grę męczącą procesor i kartę (Red Faction Guerilla Remaster) i po jakimś czasie sytuacja się powtórzyła, rozładował 5% i od razu zabrał się za ponowne ładowanie.

Wg managera bateria wygląda na ok.
bateria.png


Nie wiem czy tak ma być czy to jakaś wada. W internecie nie znalazłem podobnego tematu.

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Nowy Dell Inspiron 5577 - temperatura

Postautor: piotr_solek » 11 lis 2018, 18:11

To może być problem dlatego pasuje zacząć od testu diagnostycznego. Jeśli wszystko ok , to być może problem jest bardziej subtelny i będzie wymagać aktualizacji oprogramowania. A to już może zależeć od producenta.

Można spróbować zmienić tryb ładowania na np adaptacyjny i popracować przez tydzień, zwracając uwagę na częstotliwość (lub brak) pojawiania się samoczynnego rozładowania. Nie pytam o oryginalny zasilacz, bo jego brak, podważałby sens tego postu.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
Ad
Adamm
Posty: 4
Rejestracja: 22 paź 2018, 01:49

Re: Nowy Dell Inspiron 5577 - temperatura

Postautor: Adamm » 11 lis 2018, 18:36

Dzięki za odpowiedź,

Uruchamiałem test diagnostyczny na stronie della i nie wykazał żadnych problemów (wszędzie zielono i na plus). Oprogramowanie aktualizuję za każdym razem gdy tylko otrzymam powiadomienie (Windows, SupportAssist i tego typu rzeczy).

Co do zasilacza jest ok.

Co do moich wątpliwości odnośnie gier i temperatury to zauważyłem że jednak przy zarzynaniu komputera przy wiedźminie (sesja ok. 4-5 godzin) gdzie maksymalne odchylenie osiągnęło nawet 93C (po zakończeniu i powrocie na pulpit chwilę później miał ok. 45C), problem nie wystąpił. Nie potrafię stwierdzić co go wywołuje.

Chyba nie będę już męczył w tym temacie, postaram się dalej użytkować bez zwracania na to uwagi, a jeśli coś zacznie się sypać skorzystam z gwarancji.

Dzięki za udzielane odpowiedzi i pozdrawiam.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Nowy Dell Inspiron 5577 - temperatura

Postautor: piotr_solek » 15 lis 2018, 14:12

Sam "Windows" też potrafi tworzyć błędy, ale mało kto na to zwróci uwagę. Sugerował bym na jakiś czas mieć uruchomiony jakiś monitor podstawowych parametrów. Łatwiej wtedy wychwycić jakąś anomalię. To nie jest oficjalne forum Dell , więc zgłaszanie problemów trzeba robić na przez ich forum.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.

Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]