Dell Inspiron 15 5577 grzechotanie, czy to normalne? Luźna część w laptopie?

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
De
Delliana
Posty: 2
Rejestracja: 04 lis 2018, 09:58

Dell Inspiron 15 5577 grzechotanie, czy to normalne? Luźna część w laptopie?

Postautor: Delliana » 04 lis 2018, 10:10

Witam wszystkich :D ,
zakupiłam nowego laptopa Dell Inspiron 15 5577. Przez pierwszy dzień użytkowania urządzenie było cały czas stabilnie w jednej pozycji. Dopiero w momencie przechylenia go w celu włożenia do pokrowca usłyszałam dźwięk jakby coś przetaczało "turlało się" w urządzeniu. Przy przechylaniu cały czas coś jakby lata luzem i laptop grzechocze jak grzechotka. Z tego co słyszę jest to jeden element i nie przemieszcza się po całej długości laptopa, tylko wzdłuż jednego miejsca. Mimo to działa bez zarzutu, ale wiadomo jak ten obiekt przemieści się gdzieś to może być problem.

Zanim zadzwonię do serwisu chciałabym upewnić się, ponieważ obawiam się, że to jakaś część lub śrubka. Znajomy powiedział, ze może to być też jakiś czujnik położenia laptopa, który jest w stanie awaryjnie wyłączyć dysk w momencie kiedy np. laptop spada i jest ''do góry nogami'' mówi, że to grzechotanie to normalna sprawa. Czy jest to możliwe, pierwszy raz o czymś takim słyszę i czy powinnam to zgłaszać, czy rzeczywiście to jakiś czujnik? :cry: Wasze lapki też mają funkcję grzechotki? :lol:


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dell Inspiron 15 5577 grzechotanie, czy to normalne? Luźna część w laptopie?

Postautor: piotr_solek » 04 lis 2018, 13:36

Ja bym próbował odkręcić pokrywę, by dostać się do środka. Jest to być może śrubka lub ułamany inny element. Dostanie się do wentylatora i go zablokuje. Więc pozostaje oddać. Reszty nie komentuje by nie obrażać znajomego.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
De
Delliana
Posty: 2
Rejestracja: 04 lis 2018, 09:58

Re: Dell Inspiron 15 5577 grzechotanie, czy to normalne? Luźna część w laptopie?

Postautor: Delliana » 04 lis 2018, 15:23

Niestety bez wezwania serwisu wygląda na to, że nie da się. Ze względu na gwarancję nie mogę sama majstrować. Dzięki za odpowiedź!


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dell Inspiron 15 5577 grzechotanie, czy to normalne? Luźna część w laptopie?

Postautor: piotr_solek » 04 lis 2018, 18:33

Odkręcenie śrubki nie powoduje anulowania gwarancji. Za to daje możliwość sprawdzenia, co tam "grzechocze". Oddasz, to odkręcą i co. Wyciągną i zakręcą (a defekt, uszkodzenie zostanie). Daj znać, co to była za część , no chyba , że wymienią cały laptop.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.

Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]