M6700. Problem z klawiatura

Problemy związane z: Laptop Dell Precision
sz
szafa99
Posty: 3
Rejestracja: 08 paź 2018, 12:30

M6700. Problem z klawiatura

Postautor: szafa99 » 08 paź 2018, 12:47

Witajcie.
Otóż zakupiłem sobie kilka miesięcy temu, poleasingowego laptopa Precision 6700. Przed zakupem, poprosiłem o zmianę klawiatury na podświetlaną, co serwis je sprzedający uczynił. Niestety, krótko po zakupie, wyjechałem służbowo - zostawiając nową zabawkę w domu.
Przeleżała ona okres gwarancji rozruchowej.
Jaki problem? po kilkunastu minutach użytkowania, klawiatura "wariuje" w systemie. Cała jej prawa część (między lit q a mniej wiecej J) po naciśnięciu klawisza np w
przeglądarce, powoduje wyczyszczenie wiersza (jak bym wciskał backspace). Dodatkowo, użycie touchpadu, na czymkolwiek, powoduje od razu DOUBLE klik. tak jak by
aktywowała się opcja podwójnego szybkiego kliknięcia. Dodatkowo, użycie klawiszów typu shift, czy próba wprowadzenia polskich znaków, odpala jakieś randomowe funkcje.
Co dziwne, zamykając pokrywę (usypiając system) na chwile, po powrocie do pracy - wszystko pracuje poprawnie (ok 5 min)
W notatniku mogę pisać na klawiaturze (choć i tam przy wprowadzaniu tekstu czasem odpali jakies okno) . Wszystko wygląda na to, jak by się klawiatura po chwili pracy systemu, gryzła z nim.
Gdzie szukać rozwiązania? reinstalacja Windy nie pomogła. System jest praktycznie goły i oryginalny naturalnie.
Problem uniemożliwia mi jakąkolwiek prace na tym komputerze.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: M6700. Problem z klawiatura

Postautor: piotr_solek » 08 paź 2018, 18:52

Jeśli serwis jest rzetelny, to powinien zajrzeć i ewentualnie wymienić klawiaturę a nie zasłaniać się gwarancją. Jeśli czujesz się na siłach, to na youtube są filmiki ,jak dobrać się do klawiatury. Można samemu sprawdzić, czy nie ma jakiś podejrzanych defektów oraz sprawdzić, co to za model klawiatury.

Można podłączyć zewnętrzną klawiaturę lub zakupić inną klawiaturę kompatybilną (może być ich kilka) z tym modelem. Ja mam model z precisiona M4600 (uk niepodświetlany klaw) ,która pasuje do M6700.

Czasami sprzedawcy nie wiedzą lub nie podają wszystkich informacji, więc trzeba patrzyć na oznaczenia.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
sz
szafa99
Posty: 3
Rejestracja: 08 paź 2018, 12:30

Re: M6700. Problem z klawiatura

Postautor: szafa99 » 08 paź 2018, 20:18

Rozumiem, ale problem pojawia się po chwili użytkowania.. czyli wygląda na to, że z samą klawiaturą wszystko jest ok..


sz
szafa99
Posty: 3
Rejestracja: 08 paź 2018, 12:30

Re: M6700. Problem z klawiatura

Postautor: szafa99 » 08 paź 2018, 21:07

poza tym, robi mi się duble-click na touchpadzie


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: M6700. Problem z klawiatura

Postautor: piotr_solek » 09 paź 2018, 00:02

Do gładzika jest dedykowane oprogramowanie. Piszesz ,że masz czysty, oryginalny system. Podstawowe sterowniki ze strony Dell zainstalowane.
Jeśli coś pominąłeś, to taką będziesz miał poradę. Ostatecznie to tym masz komputer przed sobą.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.

Wróć do „Laptopy Dell Precision”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika