Inspiron 3542 szybkie rozładowywanie baterii

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
gr
grzecho
Posty: 5
Rejestracja: 21 kwie 2018, 09:01

Inspiron 3542 szybkie rozładowywanie baterii

Postautor: grzecho » 27 lip 2018, 11:01

W moim 3542 miałem oryginalnie Windows 8.1, jednak kilka dni temu postanowiłem zainstalować Windows 10. Od czasu instalacji W10, bateria laptopa o wiele szybciej się wyczerpuje a kiedy wieczorem zamknę pokrywę by uśpić laptop, rano zwykle jest całkiem wyłączony a bateria rozładowana. Trzeba od razu podłączyć ładowarkę i system uruchamiać od nowa. Hibernacja jest wyłączona. Nie wiem czy są w Windows 10 jakieś funkcje, które mogą taki stan rzeczy powodować? Sterowniki najnowsze, bios zaktualizowany do najnowszej wersji. W poprzednim Windowsie 8.1 problem nie występował. Jeśli ktoś miał podobne problemy lub ma jakiś pomysł, to proszę o pomoc.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Inspiron 3542 szybkie rozładowywanie baterii

Postautor: piotr_solek » 27 lip 2018, 22:30

Dopasuj sobie opcje zasilania. Stan zużycia baterii można sprawdzić np programem BatteryMon.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
gr
grzecho
Posty: 5
Rejestracja: 21 kwie 2018, 09:01

Re: Inspiron 3542 szybkie rozładowywanie baterii

Postautor: grzecho » 28 lip 2018, 14:25

Opcje dopasowane na oszczędzanie baterii. Mimo to bez zmian. Przy okazji przejścia na Win 10 aktualizowałem bios do najnowszej wersji. Jest możliwe by to była przyczyna? Da się powrócić do poprzedniej wersji biosu? A jeżeli tak to jak to zrobić? Z góry dzięki za wszelką pomoc.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Inspiron 3542 szybkie rozładowywanie baterii

Postautor: piotr_solek » 28 lip 2018, 18:54

Jest ale nie wiem czy we wszystkich laptopach BIOS na to pozwala. Poczytaj w opisie, co wnosiła ostatnia aktualizacja. Wątpię by "szybkie rozładowywanie baterii", było z tym związane. Za to poziom degradacji baterii , tak.

Przyjrzyj się na jakich wartościach pracuje procesor. Jeśli bez powodu utrzymuje się wysokie taktowanie to trzeba podejść do tematu z innej strony. Oczywiście nie zwiększy to pojemności baterii ,ale pokaże gdzie szukać remedium.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.

Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]