Dell Inspiron 15 7000 - Overheating, spadek wydajności i problemy z dźwiękiem

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
Ma
MattWyg
Posty: 2
Rejestracja: 11 lip 2018, 20:47

Dell Inspiron 15 7000 - Overheating, spadek wydajności i problemy z dźwiękiem

Postautor: MattWyg » 11 lip 2018, 21:00

Witam, jestem (prawie) szczęśliwym posiadaczem laptopa Dell Inspiron z serii 15 7000.
i7-7700HQ
16GB
GTX 1050Ti

Mija już prawie rok od zakupu i AKURAT gdy skończyło mi się wsparcie z SupportAssist zaczęły się liczne problemy z laptopem. Gra, która chodziła w średnio-wysokich ustawieniach w 50-60fps'ach, nagle zacina się do 20-30fps'ów, nawet na najniższych ustawieniach. Gry, które chodziły płynnie (nawet te starsze!) powodują, że procesor osiąga temperatury takie, jakby wykonywał właśnie jakieś skomplikowane obliczenia dla NASA. 99 stopni Celsjusza w ośmioletnim Mass Effect'cie? Serio, Dell?

Na bieżąco aktualizuję sterowniki, które wyszukuje mi SupportAssist - sytuacja się pogarsza. Najnowszy Update Biosu spowodował, że nawet w przeglądarce występują ścinki (niezwiązane z łączem internetowym!).

Mam również problem z kartą dźwiękową i boję się, że uszkodziła się już mechanicznie przez te wysokie temperatury. Albo laptop po prostu nie umie podawać dobrego napięcia na podzespoły. Trzeszczenie dobywające się z głośników pojawiało się sporadycznie, ale znikało po reinstalacji sterowników Realteka.

Więc, co powinienem zrobić, aby przywrócić laptopa do stanu użyteczności? Coraz bardziej obawiam się, że problem leży nie tylko w softwarze (coraz gorsza wydajność z każdym update'em sterowników BIOS-u), ale także w hardware (i7-7700HQ jest znane i "przyzwyczajone" do wysokich temperatur, pytanie tylko jakiej jakości są zabezpieczenia wewnątrz, takie jak pasta termoprzewodząca?).

Z góry dziękuję za odpowiedź od kogoś obeznanego z tematem.


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika