Brak ładowania baterii podczas dokowania laptopa E7240

Problemy związane z: Laptop Dell Latitude
vi
vitorio
Posty: 11
Rejestracja: 15 maja 2018, 11:35

Brak ładowania baterii podczas dokowania laptopa E7240

Postautor: vitorio » 27 maja 2018, 16:20

Podczas dokowania laptopa Latitude E7240 nie ładowana jest bateria. Komunikat - pozostało 85%, podłączony, nie ładuje. Stosuje oryginalny zasilacz 130W i 65W, które podłączone bezpośrednio do laptopa, wykrywane są prawidłowo i ładują. Sytuacja z brakiem ładowania występuje w dwóch posiadanych przez mnie stacjach dokujących - 1/PR02X USB 3.0 i 2/ PR03X USB 2.0.
Bios podczas dokowania wykazuje zasilacz jak nieznany. Natomiast podłączone bezpośrednio do laptopa wykrywa prawidłowo.
Co może być przyczyną takiego stanu?
Obecnie na laptopie mam zainstalowaną oryginalną kopie Windows 10 Pro x64 Della. Wcześniej miałem Windows 10 Pro i była taka sama historia. Dodatkowo pod Win10 każde zamknięcie systemu i powtórne uruchomienie powodowało błąd krytyczny - nieprawidłowe zamknięcie systemu -ale bez BSOD. Dlatego też zmieniłem system na win7 Pro i obecnie tego już nie ma.
Szukałem rozwiązania tych problemów, ale konkretnego nie znalazłem, które by pozwoliło na usunięcie tych problemow.Np.:
- instalowanie i powtórne zainstalowanie sterowników baterii i zasilacza.
-


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Brak ładowania baterii podczas dokowania laptopa E7240

Postautor: piotr_solek » 29 maja 2018, 12:34

65W zasilacz nie jest pod stacje dokującą (jeden problem z głowy).
130W warto przyjrzeć się wtyczce i wejściu na zasilanie (w stacjach dok).
Mam te dwa modele stacji i raz miałem taką (podobną sytuację) ,ale coś było nie tak z 240W zasilaczem. Po wymianie zasilacza na inny, wszystko wróciło do normy.

Na stronie Dell można zrobić test diagnostyczny.

Kwestią systemu nie zawracal bym sobie głowy. Win 10 (początkowe wersje) na początku sprawiał problemy na niektórych komputerach. Instalacja najnowszej wersji może rozwiać wątpliwości.

Oczywiscie BIOS musi być zaktualizowany bo było mnóstwo aktualizacji odkąd ten model się pokazał.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
vi
vitorio
Posty: 11
Rejestracja: 15 maja 2018, 11:35

Re: Brak ładowania baterii podczas dokowania laptopa E7240

Postautor: vitorio » 29 maja 2018, 23:28

Jeszcze jednej informacji nie podałem. Mam drugi Latitude E6230 i na nim niema tych problemów z ładowaniem. Nawet jak podłącze do doka ten 65W. Wcześniej jak kupiłem E6230 z zasilaczem 65W i dokiem, to nie miałem problemów z ładowaniem baterii na zadokowanym laptopem. E7240 posiadam dopiero dwa tygodnie i od samego początku jest ten problem po podłączeniu do doka. Osobiście uważam, że problem może dotyczyć gniazda doka w laptopie lub tak ma być /ponieważ zasilacz podpięty do laptopa ładuje baterię. Bios aktualizowałem zaraz po odbiorze laptopa.
W pierwszym poście powinno być - obecnie mam Windows 7 Pro x64 a nie Windows 10 Pro.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Brak ładowania baterii podczas dokowania laptopa E7240

Postautor: piotr_solek » 30 maja 2018, 14:26

Tak , wiem (win7). Z 10-tka był/jest największy problem. Bez ponownej instalacji i tak nic nie da się sprawdzić. Problem może być bardziej złożony.

Co do zasilaczy, to tak jak pisałem. Jeden, nie jest zalecany w konfiguracji ze stacją dokującą.
To nie są, dwa, takie same laptopy, by je ze sobą porównywać. Choć ja bym mógł dodać, od siebie , że sprawdziłem dużo więcej modeli. Każdy był poprawnie wykrywany i ładowany w konfiguracji z
Dell 9,23A 19,5V 180W.

Ps stacja powinna "działać" bez podłączonego zasilania. Oczywiście podłączony laptop musi mieć działająca baterię.
Ostatnio zmieniony 31 maja 2018, 12:45 przez piotr_solek, łącznie zmieniany 3 razy.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
vi
vitorio
Posty: 11
Rejestracja: 15 maja 2018, 11:35

Re: Brak ładowania baterii podczas dokowania laptopa E7240

Postautor: vitorio » 30 maja 2018, 15:30

piotr_solek pisze:Ps stacja "działa" bez podłączonego zasilania. Oczywiście podłączony laptop musi mieć działająca baterię.

Obie stacje działają bez zasilania. Nawet jak ładowałem baterie, tzn. laptop w doku a zasilacz podpięty do laptopa, było wszytko ok. Nawet poprzez esata podpięty był napęd optyczny.


vi
vitorio
Posty: 11
Rejestracja: 15 maja 2018, 11:35

Re: Brak ładowania baterii podczas dokowania laptopa E7240

Postautor: vitorio » 31 maja 2018, 19:39

I jeszcze taka uwaga. Może to co opisuje nie jest problemem, a zamierzeniem, aby nie skrócić żywotności baterii poprzez ciągłe doładowywanie w stacji dokującej. Kupiłem zamiennik baterii, ponieważ testy oryginalnej baterii na stronie dell i aplikacji w laptopie wskazały wymianę baterii. W biosie przy baterii jest - good a tego zamiennika excellent. Producent tego zamiennika nie zaleca doładowywania.

P.S. Może ktoś ma możliwość sprawdzenia tego przypadku z tym modelem zadokowanym w stacji.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Brak ładowania baterii podczas dokowania laptopa E7240

Postautor: piotr_solek » 01 cze 2018, 09:15

Dell ma przydatną aplikację (Power Manager) do zarządzania ładowaniem. Jest profil dla laptopa często podłączonego do zasilania ,gdzie nie liczy się czas ładowania tylko żywotność baterii. Od samego zamiennika ważniejsze są ogniwa i sposób ich ładowania/rozładowywania.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
vi
vitorio
Posty: 11
Rejestracja: 15 maja 2018, 11:35

Re: Brak ładowania baterii podczas dokowania laptopa E7240

Postautor: vitorio » 22 cze 2018, 10:37

Pomimo, że problem jest znany prawie od początku wejścia tego modelu do użytkowania, nie został definitywnie rozwiązany. Brak ładowania może być spowodowany uszkodzeniami głównej płyty, pinów złącza stacji dokującej lub innymi problemami. Znalazłem również zdanie, że brak ładowania jest spowodowany rodzajem zastosowanej baterii.

P.S. Informacje zaczerpnięte z różnych stron.


Wróć do „Laptopy Dell Latitude”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]