DELL Inspirion 7720 Problem.

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
di
direx69
Posty: 1
Rejestracja: 10 maja 2018, 12:13

DELL Inspirion 7720 Problem.

Postautor: direx69 » 10 maja 2018, 12:26

Witam serdecznie!

Jestem tu nowy i bardzo przepraszam jeśli popełnię jakieś błędy początkującego użytkownika. Postarałem się poszukać problemu, który dotyczy mojego laptopa jednak nie udało mi się odnaleźć pasującego przypadku do mojego. A więc:

Mój Dell działał poprawnie do piątku. Kiedy wyłączyłem go po raz ostatni nie wydarzyło się nic niepokojącego. Jednak, gdy w sobotę chciałem uruchomić komputer nagle okazało się, że komputer utkwił na panelu wybierania napędu bootującego. Po kilku próbach restartu zrobiłem diagnostykę w której wyszło, że nie wykrywa dysku SSD. Wtedy wyciągnąłem dysk i wsadziłem do stacji dysku nr 2, tam również go nie widział. Wtedy postanowiłem włożyć cdrom instalacyjny i spróbować odpalić instalkę windowsa. Cdrom otworzył się po włożeniu płyty wydaję dźwięki jak by czytał płytę, jednak komputer nie widzi również cdromu. Podłączyłem dysk SSD do innego komputera... Działa. Podłączyłem stację DVD przez USB i wtedy wczytał instalkę windowsa, ale oczywiście nie mogłem go zainstalować bo nie widzi żadnego urządzenia podłączonego do Płyty głównej bezpośrednio (Ani CD, ani Dysku twardego) Co więcej, zdawało mi się, że jeśli nawet nie widział by CDromu i Dysku powinien pojawiać się czarny ekran i napis, że nie ma urządzenia z którego mógł by rozpocząć boot systemu. On jednak ciągle otwiera menu które powinno wyskakiwać w momencie, gdy naciśnie się F8... Starałem się przełączać różne opcje w biosie, wyjąłem baterię z płyty głównej i zrestartowałem bios do stanu początkowego, sprawdziłem dysk i cdrom w innych komputerach działają, jednak Płyta główna mojego DELL ich nie widzi.

Czy ktoś miał może taki problem, czy jest to problem z płytą główną? A może z biosem? Prosił bym o pomoc i z góry dziękuję za wszelką pomoc.


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika