E6540 problem z modemem 5570 i wifi.

Problemy związane z: Laptop Dell Latitude
Ma
MarcinOslo
Posty: 5
Rejestracja: 02 kwie 2018, 09:24

E6540 problem z modemem 5570 i wifi.

Postautor: MarcinOslo » 02 kwie 2018, 09:48

Witam

Posiadam model E6540 z Win7 Pro x64 ,z modemem WWAN DW5570.
Modem dziala prawidlowo ,nie ma problemu z internetem ,ale tylko wtedy jesli nie ma nic polaczonego przez WiFi.
Uzywam bezprzewodowej glowicy do diagnostyki samochodowej ,ktora dziala jako AP i w momencie gdy polacze sie z nia poprzez WiFi - przestaje dzialac internet z modemu WWAN.

Probowalem zmiany kolejnosci urzadzen w zakladce "karty i powiazania" w ustawieniach zaawansowanych polaczen sieciowych ,jednak bez skutku ,pomimo ze komorkowe polaczenie szerokopasmowe jest na pierwszym miejscu.

Drugim sposobem byla zmiana priorytetu urzadzen sieciowych w rejestrze (opis z internetu ,niestety nie pamietam dokladnie co i gdzie) i niestety to tez nie przynioslo pozytywnego efektu.

W dalszym ciagu Windows polaczenie WiFi jakby stawia wyzej nic polaczenie komorkowe.
Czy ktos zna jeszcze jakis inny sposob na to ?


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: E6540 problem z modemem 5570 i wifi.

Postautor: piotr_solek » 02 kwie 2018, 20:44

A jesteś w stanie wznowić połączenie wwan? Nie ma automatycznego wznawiania połączenia?
Priorytet nadawałeś obu urządzeniom czy zmieniałeś wartość "metric" dla jednej karty?


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
Ma
MarcinOslo
Posty: 5
Rejestracja: 02 kwie 2018, 09:24

Re: E6540 problem z modemem 5570 i wifi.

Postautor: MarcinOslo » 02 kwie 2018, 20:59

Tak moge.

Ale to i tak nic nie zmienia ,bo gdy aktywne jest polaczenie WiFi z glowica diagnostyczna ,nawet po rozlaczeniu i ponownym polaczeniu WWAN internetu i tak nie ma.
Jesli rozlacze WiFi ,internet z WWAN odrazu zaczyna dzialac ..


Ma
MarcinOslo
Posty: 5
Rejestracja: 02 kwie 2018, 09:24

Re: E6540 problem z modemem 5570 i wifi.

Postautor: MarcinOslo » 02 kwie 2018, 21:35

Metryke ustawilem manualnie dla obu urzadzen ,dla WiFi 10 ,dla WWAN 1 - bez oczekiwanego efektu.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: E6540 problem z modemem 5570 i wifi.

Postautor: piotr_solek » 03 kwie 2018, 11:46

Ja niestety nie mam "glowicy do diagnostyki samochodowej" by przetestować...czy nawet sprawdzić połączenie. A sprawdzałeś łączność na innym urządzeniu WLAN/WWAN. Przykładowo podłączenie do routera z aktywnym połączeniem modemu DW5570. Nie rozwiąże to problemu ale zawęzi poszukiwania.

Próbowałeś stworzyć Wi-Fi Personal Area Network (PAN) dla połączenia z głowicą?


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
Ma
MarcinOslo
Posty: 5
Rejestracja: 02 kwie 2018, 09:24

Re: E6540 problem z modemem 5570 i wifi.

Postautor: MarcinOslo » 04 kwie 2018, 17:44

Sprawdzalem na domowym routerze ,tzn. po WiFi podlaczylem sie do routera z tym ze router odlaczylem od internetu ,w tej opcji rowniez nie dziala internet z modemu.

Co do polaczenia PAN to nie bardzo wiem o co chodzi ,ale jesli konfiguruje sie to na urzadzeniu ktore sluzy jako AP to opdada ,gdyz glowica diagnostyczna nie ma zadnych opcji konfiguracji w tym zakresie.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: E6540 problem z modemem 5570 i wifi.

Postautor: piotr_solek » 05 kwie 2018, 00:28

MarcinOslo pisze:Co do polaczenia PAN to nie bardzo wiem o co chodzi ,ale jesli konfiguruje sie to na urzadzeniu ktore sluzy jako AP to opdada ,gdyz glowica diagnostyczna nie ma zadnych opcji konfiguracji w tym zakresie.


https://forums.lenovo.com/t5/ThinkPad-P ... 217#M22438
https://www.youtube.com/watch?v=fA9YkHrdoB4
Oczywiście pytanie, czy możliwe będzie bezproblemowe połączenie. To już sam musisz sprawdzić.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
Ma
MarcinOslo
Posty: 5
Rejestracja: 02 kwie 2018, 09:24

Re: E6540 problem z modemem 5570 i wifi.

Postautor: MarcinOslo » 05 kwie 2018, 20:59

Nie jestem w stanie tego ogarnac ,nie potrafie nawet zainstalowac tego czegos co sie nazywa "Intel My WiFi" ,o ile to wogole to co potrzebuje ...
Za kazdym razem ze sterownikami karty sieciowej instaluje mi sie cos co sie nazywa "Intel PROSet Wireless" ,niby tam jest zakladka "Intel My WiFi" ,ale nie rozumiem o co tam chodzi ...
Spedzilem dzis przy tym ponad 3h i mam juz dosc ,wymiekam ...


Wróć do „Laptopy Dell Latitude”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]