Inspiron 15-3567 wymiana klawiatury i problem z zasilaczem

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
Pa
Parnassus
Posty: 1
Rejestracja: 06 lut 2018, 12:37

Inspiron 15-3567 wymiana klawiatury i problem z zasilaczem

Postautor: Parnassus » 06 lut 2018, 13:00

Witam wszystkich guru laptopów, mam kilka pytań, z góry proszę mi wybaczyć za nie wiedzę jednak w tych kwestiach jestem kompletnie zielona jednak ciekawa :) Więc tak, posiadam laptopa Inspiron 15-3567 kupiony w grudniu więc ma niecałe 2 miesiące, bardzo bym chciała mieć podświetlaną klawiaturę, mam taką lapmkę na USB jednak to nie to samo :/ i teraz pytanie czy takie klawiatury są? (szukam ale dość nie umięjętnie albo one starannie mnie omijają) a jeśli są to czy taka wymiana automatycznie, jakby, anuluje mi gwarancje producenta? klawiature (jeśli by była) kupiłabym orginalną to oczywiste tylko czy nie trace gwarancji?? Jak to wygląda? Dodatkowo pytanie numer dwa, mam problem z zasilaczem?? tak sądze, używając laptopa do takich prostych rzeczy mając podpiętą ładowarke nic się nie dzieje, jednak problem pojawia się gdy zaczynam grać, przykładowo League of Legends przy podpiętej ładowarce po kilku minutach gry laptop się wyłącza? hibernuje? nie wiem sama dokładnie raz jak wcisnię się guzik uruchamiania włącz się tak jakby był uspany (gra oczywiście nadal jest włączona) a raz włącza się calkowicie od nowa z logiem DELL :( takie wyłączanie trwa dość długo a laptop się nagrzewa, mam taką podkładke chłodzącą jednak to nic w porównaniu do tego ciepła, kiedy gram bez ładowarki to moge wszystko robić gram ile chce na najwyższych wymaganiach, i teraz pytanie o co chodzi? Czy to problem zasilacza? Czy kupować nowy? Zasilacz mam oczywiście orginalny był dołączony do laptopa, dodam jeszcze że przy odłączaniu wtyczki zasilacza od laptopa wszystko zwalnia na kilka sekund a dźwięk jest szarpany jakby laptop miał chrypkę i robo głos :/
Bardzo przepraszam za jakieś nie jasne opisy ale tak jak mówie jestem zielona a chłopak również rozkłada ręce :(


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Inspiron 15-3567 wymiana klawiatury i problem z zasilaczem

Postautor: piotr_solek » 06 lut 2018, 19:57

Co do klawiatury to mało prawdopodobne. Na stronie Dell nie oferują nawet opcjonalnie takiej klawiatury dla tego modelu. Gwarancji nie stracisz chyba , że coś uszkodzisz. Problemy z wyłączaniem i zasilaczem mogą być bardziej złożone. Laptop nie jest przewidziany (mimo "jakiejś tam" wydajności) do gier. Choć grać oczywiście da się.
Jeśli wyłącza się od wysokich temperatur to można to prześledzić jakimś programem do monitorowania parametrów laptopa. Nie wiem jaka masz konfigurację ani jakie gra ma wymagania dla wysokich ustawień.
W zależności od konfiguracji (której nie podałaś) możesz mieć dwie karty graficzne, które mogą się automatycznie przełączać. Rozłączając laptopa ulega zmianie profil zasilania (ustawienia wydajności laptopa mogą się zmniejszyć) i być może wywołuje to zaobserwowane przez ciebie przycięcia. Ustawienie profilu na baterii "wysoka wydajność" może poprawić sytuację.

Jeśli w pomieszczeniu nie jest za gorąco i masz podkładkę a mimo to laptop się wyłącza podczas dużego obciążenia to rozważył bym reklamację.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.

Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]