Latitude XT3 współpraca z mSATA

Problemy związane z: Laptop Dell Latitude
Ba
Bartolomeo
Posty: 1
Rejestracja: 06 lut 2018, 12:24

Latitude XT3 współpraca z mSATA

Postautor: Bartolomeo » 06 lut 2018, 12:36

Witam!

Otóż rozbudowuję lapka o elementy których brakuje, doszedł fabryczny bluetooth, wwan z GPS i GSM, planuję podświetlaną klawiaturę.
Dokupiłem też coś co miało pasować do złącza opisanego SATA i wyglądającego na mSATA a umieszczone jest obok złącza WLAN. Włożyłem tam dysk SSD SanDisk 20GB celem uruchomienia go w trybie Intel Smart Storage (bufor dla HDD, w PC mam i się sprawuje wyśmienicie) ale guzik - ani bios ani tym bardziej windows nie widzi nic nowego. Czy złącze opisane szumnie jako SATA tak naprawdę nie jest nim? Czy lapek XT3 nie obsługuje dysków w standardzie mSATA? Szukałem w necie ale są strony na których lapek widnieje jako obsługujący, jest gdzieś info że "kilku osobom działa" ale bez szczegółów i ogólnie to informacji konkretnych jest straszliwie mało... Bios mam nowy A14, sterowniki w windzie też aczkolwiek już w BIOS nie widać nic.

BTW - gdzie fizycznie są złącza SATA-0, SATA-4 i SATA-5 ? W windzie też zgłasza się jakieś złącze wewnętrzne które jest puste - gdzie fizycznie jest to gniazdko?


Wróć do „Laptopy Dell Latitude”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]