Dell Inspirion 15r 3521 nie widzi grafiki.

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
ad
adziqq
Posty: 1
Rejestracja: 13 gru 2017, 02:49

Dell Inspirion 15r 3521 nie widzi grafiki.

Postautor: adziqq » 13 gru 2017, 03:06

Witam, jestem posiadaczem laptopa Dell Inspirion 15r 3521 i mam problem z grafiką. A mianowicie laptop nie wykrywa dedykowanej grafiki radeon hd 8730m, w menadżerze urządzeń nie jest ona wyświetlana nawet po próbie wyszukania ukrytych sprzętów. Próbowałem pobrać do niej sterowniki, ale przy instalacji programu znajdującego sterownik czy też konkretnego sterownika wyskakuje błąd, że nie posiadam takiego sprzętu. W Biosie patrzyłem, ale niestety nie znalazłem tam żadnych ustawień dotyczących grafiki- może źle patrzę? (wciskam F2, aby wejść do BIOSA), Przywracałem fabryczne ustawienia, również to nie pomogło. Jeszcze jakiś czas temu wszystko działało (3 miesiące), ale nie potrafię powiedzieć kiedy ta grafika przestała być wykrywalna, bo zorientowałem się chcąc zagrać w grę, zmieniałem dysk na SSD, może dlatego. póki co nie mam możliwość podpięcia starego dysku, ale nawet gdyby to chciałbym aby ta grafika działała przy tym dysku. Możliwe, żeby padła po prostu takgrafika i nie jest wykrywalna przez komputer czy raczej by jakiś błąd wywaliło? Robiłem testy diagnostyczne i przez stronę Dell'a i przez Biosa było wszystko w porządku. Nie mam już pomysłu co mogę więcej zrobić także będę wdzięczny za każdą pomoc, bo laptop naprawdę daję jeszcze radę, a po zmianie dysku śmiga aż przyjemnie.


zd
zdzichu pompka
Posty: 18
Rejestracja: 25 wrz 2017, 23:56

Re: Dell Inspirion 15r 3521 nie widzi grafiki.

Postautor: zdzichu pompka » 16 gru 2017, 19:15

Zacznijmy od tego z twojego postu wnioskuje ze Bios kompa widzi grafike tak? Jaki masz Bios?


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]