precision 6700 i7 QM - wentylatory

Problemy związane z: Laptop Dell Precision
ku
kubek1978
Posty: 2
Rejestracja: 27 lis 2017, 00:22

precision 6700 i7 QM - wentylatory

Postautor: kubek1978 » 27 lis 2017, 00:32

Witam,

Mam problem z dellem, posiadam takowego (i7QM 4-rdzenie - nvidia K3000M ) od roku, kupiłem jako używkę i denerwuje mnie, że nonstoper chodzi wentylator lub włącza się i wyłącza. Lapek jest przez to głośny nawet gdy tylko przeglądam strony www. Gdy odpalam gry to już w ogóle jest masakra . Na procku jest 55-60 stopni jak nic nie robię, w grach dochodzi do 85-90 i wentylator'y wyją b.głośno. Nie wiem jak innej marki lapki się zachowują ale miałem do czynienia z ASUSem i5 i nie słychać wentylatora w ogóle. Mam też Precision 4600 (i7 QM) i wentylator nie włącza się tak często. Czy ma ktoś taki model ??? ,czyściłem wentylatory i radiatory ale nic nie dało. Sprzedawca twierdzi, że dawał nową pastę. Lapka kupiłem w fimie specjalizującej się w polizingowych i został odnowiony.
Tak poza tym nie zawiesza się jak gram itp. W benchmarku jest na dobrym poziomie .wentylatory chodzą nawet na oszczędzaniu energii.
Generalnie wygląda to tak, ze jak otwieram stronkę to załącza się na kilkanaście sek. lub dłużej. W nocy jest to irytujące. Być może ten typ tak ma ale czy można coś z tym zrobić ?


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: precision 6700 i7 QM - wentylatory

Postautor: piotr_solek » 27 lis 2017, 11:38

Zainstaluj program do zarządzania profilami zasilania (nie mam na myśli tych systemowych ). Tam znajdziesz profil cichy. By masz masz teraz ustawiony max wydajność . Zawsze możesz zrobić test diagnostyczny (dell) i sprawdzić parametry obrotów, temperaturę itp. Mam taki model i przy przeglądaniu stron wentylatory nie pracują przez większość czasu.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
ku
kubek1978
Posty: 2
Rejestracja: 27 lis 2017, 00:22

Re: precision 6700 i7 QM - wentylatory

Postautor: kubek1978 » 27 lis 2017, 22:14

OK. , a mam jeszcze coś takiego, że mruga mi ekran. Jak się zaloguje powtórnie to już nie. To jakiś wirus ?


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: precision 6700 i7 QM - wentylatory

Postautor: piotr_solek » 28 lis 2017, 17:48

A przeglądasz rosyjskie xxx lub instalujesz skrakowane programy (może nie odpowiadaj)? Test diagnostyczny. Jak nie wykaże sprzętowych problemów to upewnij się , że masz aktualne oprogramowanie/sterowniki. Nawet dla tak prestiżowej grupy laptopów zdarzają się poprawki (sprzętowe/programowe).


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
zd
zdzichu pompka
Posty: 18
Rejestracja: 25 wrz 2017, 23:56

Re: precision 6700 i7 QM - wentylatory

Postautor: zdzichu pompka » 07 gru 2017, 10:37

https://www.dell.com/support/article/uk ... ra?lang=pl
Zainteresuj sie tymi rzeczami po za tym warto upewnic sie co do tej pasty moze zle zalozona moze (jezeli powinny byc) nieodpowiednie termophady itd


Wróć do „Laptopy Dell Precision”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]