7559 startuje po odpięciu/wpięciu zasilania

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
bo
boreccki
Posty: 1
Rejestracja: 25 lis 2017, 12:21

7559 startuje po odpięciu/wpięciu zasilania

Postautor: boreccki » 25 lis 2017, 12:34

Witajcie,

Zainstalowałem w moim Dellu 7559 drugi system - Ubuntu, który stoi obok Windowsa 10. Windows stoi na SSD, Ubuntu na HDD. Konfigurowałem różne rzeczy w Ubuntu, m.in. takie, które wymagają reboota i podczas któregoś z rzędu ponownego uruchomienia - ZONK. Po kliknięciu w Power podświetla się klawiatura, pojawia się na ułamek sekundy logo Dell'a i jest czarny ekran. Dopiero po odpięciu, jeśli podczas klikanięcia w przycisk Power zasilanie było wpięte lub po wpięciu, jeśli zasilanie wcześniej nie było wpięte pojawia się okno do wprowadzenia hasła, które ustawiłem w biosie. Potem wszystko jest ok, moge znow wpiąć zasilanie i systemy startują poprawnie, tylko jakby troche był przyciemniony ekran. Zrobiłem format dysku HDD i zasintalowałem ponownie Ubuntu, ale ten problem nadal występuje.
Czy ktoś może miał podobny przypadek? Co prawda komputera można spokojnie używać, ale obawiam się o stabilność i ewentualnie o zapisywane dane, jeśli któregoś dnia odpięcie kabelka nie pomoże.

Pozdrawiam, Rafał


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: 7559 startuje po odpięciu/wpięciu zasilania

Postautor: piotr_solek » 29 lis 2017, 18:01

Sprawdziłeś jak zachowuje się komputer bez HDD?Zmieniałeś coś w BIOS ie? Jeśli chcesz sprawdzić sprzęt pod kątem błędów to użyj tego ze strony Dell. Zwróć uwagę na SMART napędów.

boreccki pisze:Konfigurowałem różne rzeczy w Ubuntu, m.in. takie, które wymagają reboota i podczas któregoś z rzędu ponownego uruchomienia - ZONK.


Z treści wynika ze problem pojawił się po twoich "różnych" konfiguracjach. Spradź czy wprowadziły one zmiany w firmware sprzętu..


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
zd
zdzichu pompka
Posty: 18
Rejestracja: 25 wrz 2017, 23:56

Re: 7559 startuje po odpięciu/wpięciu zasilania

Postautor: zdzichu pompka » 07 gru 2017, 10:29

Przyjzalbym sie blizej ustawienia biosu


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika