Dell xps 15Z problem z połączeniem sieciowym(brak internetu)

Problemy związane z: Laptop Dell XPS
Sa
Sajmonella
Posty: 2
Rejestracja: 22 lis 2017, 16:50

Dell xps 15Z problem z połączeniem sieciowym(brak internetu)

Postautor: Sajmonella » 22 lis 2017, 17:30

Panowie!

W laptopie Dell xps 15 z wystąpił mi następujący problem:pomimo połączenia laptopa poprzez wifi do routera albo kablem bezpośrednio(do routera oczywiście) laptop nie może połączyć się z internetem/innym pc w sieci .Widnieje: brak dostępu do internetu oraz sieć niezidentyfikowana.

Internet na innych urządzeniach działa.
Adres ip przydzielany automatycznie
Komputery w sieci nie widzą się:po komendzie ping z innego pc pakiety wysyłane nie docierają do laptopa.
Windows 7 64bit
Sterowniki zainstalowane (chociaż parę z nich do karty sieciowej nie chcą się zainstalować)
Ogólnie w kartach sieciowych widnieje aż 5! tak jakby oddzielna karta do kabla ,oddzielna do wifi itp.
Adres nadany z automatu jest wzięty sam nie wiem skąd,tzn adresacja ip powinna iść od bramy :10.0.0.1 a wyskakuje mi 169.178.1.4 ?? nie wiem co to za adres, na pewno nie od routera :P

Czytałem że sporo ludzi w tym laptopie ma problem z połączeniem sieciowym,do wczoraj chodziło wszystko dobrze.Obawiam się że karta sieciowa będzie do wymiany(sic!)

Wstawiam fotkę z Centrum sieci i Udostępniania(sorry za jakość ,laptoka zostawiłem w pracy ;-) )
//Jutro wrzucę zrzut z cmd:ipconfig
Pomożecie? ;D
z góry dziękuje!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dell xps 15Z problem z połączeniem sieciowym(brak internetu)

Postautor: piotr_solek » 22 lis 2017, 19:18

Sajmonella pisze:Panowie!

W laptopie Dell xps 15 z wystąpił mi następujący problem:pomimo połączenia laptopa poprzez wifi do routera albo kablem bezpośrednio(do routera oczywiście) laptop nie może połączyć się z internetem/innym pc w sieci .Widnieje: brak dostępu do internetu oraz sieć niezidentyfikowana.

Internet na innych urządzeniach działa.
Adres ip przydzielany automatycznie

Windows 7 64bit

Czytałem że sporo ludzi w tym laptopie ma problem z połączeniem sieciowym,do wczoraj chodziło wszystko dobrze.Obawiam się że karta sieciowa będzie do wymiany(sic!)


Wątpię by było coś do wymiany. Na początek pobrał bym ostatnie dostępne ze strony producenta oprogramowanie do karty sieciowej następnie odinstalował wszystko co związane ze sterownikami od kart sieciowych. Po restarcie próba połączenia przez wifi .jeśli system sobie sam nie odnajdzie komponentów do karty wifi/ lan to wtedy instalacja wcześniej pobranych plików instalacyjnych ze strony Dell. Jeśli są zainstalowane jakieś dodatkowe programy do "ochrony" komputera przed "czymkolwiek" to sugeruje go wyłączyć lub odinstalować. Jeśli w ruterze są jakieś dodatkowe zabiezpieczenia to dobrze się upewnić , że nie ma to wpływu na ten komputer.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
Sa
Sajmonella
Posty: 2
Rejestracja: 22 lis 2017, 16:50

Re: Dell xps 15Z problem z połączeniem sieciowym(brak internetu)

Postautor: Sajmonella » 23 lis 2017, 08:44

Przechwytywanie.PNG


Racja po odpaleniu linuxa ubuntu internet poprzez wifi działa

Próbowałem ze sterownikami, sprawdzałem czy nie am rootkitów, program comintrep.exe też nie daje rady,również drugi profil admina nic nie daje.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dell xps 15Z problem z połączeniem sieciowym(brak internetu)

Postautor: piotr_solek » 24 lis 2017, 16:05

Co wykazuje automatyczna diagnostyka połączenia Win7? Jaka tam jest karta wifi? Intel Centrino Advanced-N 6230 ? Tą grafikę co dodałeś z rzutu ekranu, nie da się powiększyć.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.

Wróć do „Laptopy Dell XPS”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]