A disk read error occurred

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
pr
przem1969
Posty: 7
Rejestracja: 18 lis 2017, 23:03

A disk read error occurred

Postautor: przem1969 » 18 lis 2017, 23:11

Mam Della Inspiron 17R SE 7720 mam na nim dwa dyski , rozkręciłem , jeden SSD no i od wczoraj komunikat "A disk read error occurred" nie mam płyty bo przeszedłem na win 10 kupiłem i była już win 7 oryginał .Wszedłem z płyty ale naprawa systemu nic nie daje chdysk skanował godzinę lub więcej tez nic ale w systemie jak wejdę z płyty widzi tylko dysk C nie rozumiem tego właśnie miałem system na dysku C czy ten komunikat znaczy ,że padł dysk ten rozruchowy SSd ?


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: A disk read error occurred

Postautor: piotr_solek » 19 lis 2017, 10:40

Błąd pokazał się przed rozkręceniem, coś zmieniałeś w BIOS ie?

ps płyty nie potrzeba. Jak miałeś org Win7 to zapewne została zrobiona darmowa aktualizacja do Win10 . Masz więc prawdopodobnie dwa org systemy do wyboru. Opcjonalnie, jak masz dwa dyski ,to można na jednym Win7 a drugim Win10 zainstalować. Później z poziomu rozruchowego wybiera się dysk z , którego startuje system.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
De
Derek_Op
Posty: 2
Rejestracja: 06 lut 2018, 22:43

Re: A disk read error occurred

Postautor: Derek_Op » 06 lut 2018, 23:02

Raz tak miałem, rozkręciłem, poprawiłem dysk i nie pomogło. Zamieniłem dysk SSD z HDD i ruszyło z komunikatem że na podstawowym nie ma systemu, ale po kliknięciu enter ruszył z drugiego dysku i tak za każdym razem. Ponownie przemieniłem dyski jak było na początku - śmiga jak tralala do dziś.


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]